TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2018: Radom z linią M
TransInfo.pl - Opublikowano: 14.09.2018 16:00:18
ETZT 2018: Radom z linią M

W Radomiu - tak jak w całej Europie - obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu będą trwały w dniach od 16 do 22 września, a ich zwieńczeniem będzie standardowo Dzień bez Samochodu.

Poniżej opis wydarzeń.

  • Możliwość bezpłatnego zwiedzania Muzeum Polskich Rowerów (niedziela, 16 września, w godzinach 15:00-19:00, plac Konstytucji 3 Maja 8). Zapraszają: towarzystwo retrocyklistów "Sprężyści" wraz z Galerią Radomskiego Sportu. Warto obejrzeć niezwykłe rowery sprzed wielu lat, w tym przede wszystkim te, które wyprodukowano… w Radomiu.

  • Premiera nowych mapek punktów przesiadkowych w Radomiu. Przez cały okres trwania ETZT na naszej oficjalnej stronie internetowej www.mzdik.pl będziemy umieszczać nowe schematy miejsc, w których pasażerowie autobusów miejskich mogą przesiadać się pomiędzy autobusami różnych linii (na jednym przystanku albo kilku w obrębie jednego skrzyżowania). Idea mapek jest nierozerwalnie związana z tegorocznym hasłem kampanii. W jednym miejscu, co nie zawsze jest możliwe do znalezienia kompleksowo w innych źródłach, pokazaliśmy przystanki, numery kursujących linii miejskich wraz z kierunkami jazdy, zabudowę, nazwy najważniejszych obiektów, lokalizację punktów biletowych oraz biletomatów, pomniki, parki i stacje Radomskiego Roweru Miejskiego. Takie mapki na pewno mogą ułatwić podróże!

  • Nightskating, czyli wieczorny przejazd rolkarzy (ale mogą przyłączyć się także rowerzyści) ulicami Radomia. Trasa przejazdu będzie miała prawie 15 kilometrów. Start w piątek, 21 czerwca po godzinie 19:00 z placu Corazziego, a po powrocie w to miejsce będą dodatkowe pokazy - to niespodzianka dla wszystkich uczestników przejazdu, ale też dla każdego, kto w piątkowy wieczór wybierze się na spacer po deptaku. Zaprasza stowarzyszenie Zarolkujemy Radom.

  • Dzień bez Samochodu (22 września). Tego dnia komunikacja miejska będzie bezpłatna dla wszystkich pasażerów! Jeżeli nawet na co dzień przemieszczacie się po Radomiu samochodem, to w tę sobotę pozostawcie go na parkingu, aby móc spojrzeć na miasto z innej perspektywy - z okien autobusu. Okazja będzie nie byle jaka, bo 22 września od około godziny 13:00 będzie kursowała specjalna linia miejska M. A dlaczego akurat M? M jak multimodalność i M jak Michałów, bo to właśnie na tym osiedlu będzie jej pętla. Odjazdy będą co pół godziny. Na linii M będą jeździły dwa autobusy - zabytkowy Jelcz z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie oraz najdłuższy, bo mierzący aż 18,75 metra, przegubowy autobus MAN z MPK Radom (oklejony symbolami "Niepodległej"). Jednokierunkowa trasa będzie prowadzić przez osiedle Akademickie, osiedle XV-lecia, Śródmieście, Planty, dworzec PKP, Śródmieście, osiedle Nad Potokiem, Gołębiów I, Gołębiów II i osiedle Akademickie. Szczegóły i rozkłady podamy w osobnym komunikacie.

  • Wspomniana linia M będzie miała nie tylko charakter turystyczny. Będzie można dojechać nią również na festyn w wyremontowanym parku na Michałowie. Zachęcamy: zamieńcie parking na park - zostawcie samochód i przyjedźcie autobusem do parku! O atrakcjach, które będą czekały tam wtedy na radomian (a zapewniamy, że będzie ich sporo) opowiedzą prezydenci miasta podczas oficjalnej inauguracji ETZT. W poniedziałek, 17 września, właśnie w parku na Michałowie przedstawią też dziennikarzom, a za ich pośrednictwem wszystkim radomianom, nowe propozycje zmian mających usprawniać przemieszczanie się naszą komunikacją po Radomiu. Zachęcamy do śledzenia takich doniesień!

  • I jeszcze jedna rola linii M. Zapewni ona poza tym dojazd do ulicy Warszawskiej (obok sądów), skąd będzie można dojść do Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr. W tej placówce 22 września o godzinie 16:00 rozpocznie się ciekawe spotkanie z podróżnikami, którzy na rowerach zwiedzają świat. Warto ich posłuchać, aby przekonać się, że w daleką podróż niekoniecznie trzeba wybierać się wyłącznie samochodem (nie zawsze jest to takie wygodne, jak się wydaje).

Więcej szczegółów można będzie znaleźć w wydarzeniu na FacebookuSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
ETZT
MZDiK Radom

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....