TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2018: Pabianice z komunikacyjnym piknikiem
TransInfo.pl - Opublikowano: 17.09.2018 16:00:21
ETZT 2018: Pabianice z komunikacyjnym piknikiem

16 września rozpocznie się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, podczas którego warto postawić na komunikację miejską.

Kulminacją będzie 22 września piknik na Lewitynie z okazji Dnia Bez Samochodu. W kampanię promującą transport publiczny jak co roku włączą się Urząd Miejski i Miejski Zakład Komunikacyjny. Tematem tegorocznej edycji ETZT jest multimodalność – "Przesiadaj się i jedź".

• 16 - 22 września

Przez cały tydzień będzie prowadzona akcja "Książka w drodze", czyli mobilna biblioteka dostępna w wybranych autobusach MZK. Do dyspozycji pasażerów książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej, które można wziąć do domu, przeczytać i podać dalej. Rusza piąta edycja konkursu " Kolorowy Bilet". Uczniowie klas IV - VII pabianickich podstawówek mogą zaprojektować szatę graficzną biletu, tym razem o nominale 65 gr.

Zwycięski projekt będzie wydrukowany w nakładzie 30 tys. egzemplarzy i wprowadzony do pełnoprawnej dystrybucji (szczegóły będą dostępne wkrótce na stronie www.komunikacjapabianice.pl). Planowana jest premiera książki "Przystanek Pabianice – z historii miejskiej komunikacji", przygotowanej przez Muzeum Miasta Pabianic.

18 i 20 września w godzinach 15.00 - 17.00 zaplanowano "Malowane przystanki", czyli artystyczne dekorowanie specjalnej konstrukcji ulokowanej blisko przystanków przy SDH.

• 22 września,

kiedy obchodzimy Europejski Dzień Bez Samochodu, odbędzie się piknik na Lewitynie w godzinach 12.00 – 17.00. Zapraszamy pabianiczan do pozostawienia samochodu w garażu i dojazd na wydarzenie bardziej ekologicznymi rowerami, rolkami czy hulajnogą.

Na Lewityn dostaniecie się także autobusami linii 1, 2, 5, 7 i 260.

Wśród atrakcji pikniku m.in. konkurs dla dzieci i wielkoformatowa gra planszowa z wiedzy o ruchu rowerowym, "owocorower" (czyli miksujesz owoce za pomocą siły własnych nóg), zawody w przeciąganiu na linie autobusu Jelcz Vero oraz w przerzucaniu opon autobusu, alkogogle i trasa z przeszkodami, strefa najmłodszego pasażera, czyli m.in. malowanie buziek i tworzenie przypinek do odzieży, darmowy popcorn i wata cukrowa. Będzie znakowanie rowerów przez strażników miejskich i punkt informacyjny Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach (np. jak prawidłowo korzystać z dróg dla rowerów). Konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych.

22 września można bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej na podstawie dowodu rejestracyjnego. Razem z właścicielem auta bez opłat mogą podróżować także osoby towarzyszące – łącznie (wliczając właściciela) w liczbie zgodnej z liczbą miejsc siedzących wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Piknik promujący zrównoważony transport będzie współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach".
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
ETZT
Pabianice

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....