TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2018: Łódź stawia na alternatywne formy podróżowania
TransInfo.pl - Opublikowano: 21.09.2018 10:44:04
ETZT 2018: Łódź stawia na alternatywne formy podróżowania

Carsharing, alternatywne formy podróżowania, darmowe rowery i komunikacja miejska, oraz mobilne płatności w MPK. Tak w tym roku Łódź obchodzi Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

W tym czasie miasta w całej Europie, promują ekologiczne formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny. Ma to na celu pokazanie różnorodnych korzyści wynikających ze zrównoważonego transportu, takich jak: oszczędność pieniędzy i czasu, poprawa zdrowia i bezpieczeństwa na drogach, pozytywny wpływ na środowisko i poprawę jakości powietrza, przyjazna przestrzeń miejska, rozwój przedsiębiorczości lokalnej oraz zwiększenie atrakcyjności miast dla inwestorów. Tematem tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest multimodalność, a hasłem przewodnim "Przesiadaj się i jedź".

Dla łodzian przygotowaliśmy kilka wydarzeń, które mają przybliżyć w jaki sposób możemy podróżować po mieście i jak przez to możemy budować zrównoważony transport w naszym mieście.

Do soboty (22.09) w godz. 10:00-17:00 MPK-Łódź zaprasza na stoisko przy przystanku Piotrkowska Centrum (na wejściu w deptakową część ul. Piotrkowskiej) gdzie przedstawi jakie możliwości niosą ze sobą płatności mobilne. Telefon, czy karta płatnicza to łatwy i wygodny sposób na zakup biletu.

W sobotę UM przygotował dla mieszkańców darmowe podróżowanie komunikacją miejską i rowerem publicznym. Zostawcie samochód w domu i za darmo wyruszcie w drogę. Każdy kto posiada dowód rejestracyjny samochodu, będzie mógł 22 września jechać za darmo komunikacją miejską, wraz z tyloma osobami na ile zarejestrowany jest pojazd. Również za darmo będzie można wypożyczyć Łódzki Rower Publiczny. Wystarczy aktywne konto – podaje magistrat.

Na zakończenie tygodnia mobilności w sobotę 22.09, ostatni raz w tym sezonie, wyjedzie na malowniczą, podmiejską trasę, Tramwajowa Linia Turystyczna. Na sentymentalną podróż UM zaprasza na linię 43 do Lutomierska. Pod drodze można odwiedzić również Zajezdnię Muzealną Brus w której Klub Miłośników Starych Tramwajów przygotował dni otwarte.

W sobotę UM zaprasza również do MPK na Wierzbową 51, gdzie odbędzie się konkurs wiedzy o komunikacji miejskiej i XII Giełda Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej.

Każda forma podróżowania, która jest współdzielona i ekologiczna staje się małą cegiełką do poprawy jakości przemieszczania się po mieście. Zrównoważony transport to również mobilność czyli przesiadania się i korzystanie z różnych sposobów podróżowania. Rowery, skutery i samochody elektryczne, czy komunikacja miejska, to rozwiązanie, aby łatwiej podróżowało się po mieście.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
ETZT
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....