TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2018: Co szykuje MZKZG?
TransInfo.pl - Opublikowano: 21.09.2018 09:39:51
ETZT 2018: Co szykuje MZKZG?

W najbliższą sobotę, 22 września, obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej oraz organizatorzy komunikacji miejskiej przygotowali specjalną ofertę.

Właściciele samochodów mogą jeździć transportem miejskim za darmo. Tradycyjnie w Dniu bez Samochodu każdy właściciel lub współwłaściciel samochodu osobowego, legitymujący się ważnym dowodem rejestracyjnym, skorzystać będzie mógł z bezpłatnych przejazdów autobusami, tramwajami i trolejbusami. Przywilej ten obejmie pasażerów komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM w Gdańsku, ZKM w Gdyni i MZK Wejherowo.

Dzięki współpracy z Pomorskim Urzędem Marszałkowskim, Szybką Koleją Miejską i Przewozami Regionalnymi, w tym roku udało się zintegrować ofertę komunikacji miejskiej i kolejowej. Oznacza to, iż 22 września również pasażerowie wspomnianych przewoźników, na podstawie dowodu rejestracyjnego swojego samochodu, mogą bezpłatnie korzystać z kolei na obszarze województwa pomorskiego.

Bezpłatne przejazdy dla wszystkich chętnych na liniach 101, 201, 01, 301 i 401

Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej, jak co roku, jest współorganizatorem dodatkowych, bezpłatnych linii, z których część obsługiwana będzie kultowymi pojazdami zabytkowymi. Pasażerowie tych linii mogą liczyć na drobne niespodzianki.

Linia 101 łącząca Gdańsk z Gdynią

MZKZG, wspólnie z organizatorami komunikacji miejskiej – Zarządem Transportu Miejskiego w Gdańsku i Zarządem Komunikacji Miejskiej w Gdyni uruchomi 22 września linię 101 z Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku przez Sopot do dworca głównego PKP w Gdyni. Do jej obsługi zaangażowanych zostanie łącznie sześć autobusów przegubowych udostępnionych przez Gdańskie Autobusy i Tramwaje oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej z Gdyni. Linia 101 funkcjonować będzie co pół godziny od 10.00 do 19.40.

Uwaga: ze względu na prace drogowe w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Marszałkowskiego/Wojewódzkiego, w tym roku autobusy 101 wyjątkowo będą kończyć i zaczynać kursy na przystanku Gdańsk Śródmieście.

Specjalnie dla pasażerów linii 101, Urząd Marszałkowski, w godz. 11.30-15.30 zaprasza do bezpłatnego oglądania – z przewodnikiem, fresku "Niebo polskie" autorstwa Bolesława Cybisa i Jana Zamoyskiego. Fresk powstał w 1938 r. w auli Gimnazjum Polskiego w Gdańsku. Jako symbol polskości, po wybuchu II wojny światowej został zniszczony przez Niemców. W latach 2017-2018, z inicjatywy Samorządu Województwa Pomorskiego i przy współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, malowidło odtworzono i udostępniono w budynku przy ul. Augustyńskiego 1 w Gdańsku (obok budynku Urzędu Wojewódzkiego).

Linią 201 na Skwer Kościuszki

Na trasie Gdynia Dw. Gł. PKP – Skwer Kościuszki – Gdynia Dw. Gł. PKP uruchomiona zostanie w godz. 11.20 – 18.30 trolejbusowa linia 201. Obsługiwana będzie ona pojazdem z napędem bateryjnym aby dowieźć gdynian i gości na festyn z okazji Dnia Bez Samochodu.

W programie festynu m.in.: zakończenie konkursu "Do pracy jadę rowerem", strefa relaksu, ekspozycja samochodów i skuterów elektrycznych, warsztaty z tworzenia biżuterii recyklingowej, miasteczko nauki HoloFun – zrób własny hologram, tort urodzinowy – 75 lat trolejbusów w Gdyni, escape room w trolejbusie, rowery towarowe, prezentacja przegubowego trolejbusu.

Zabytkowe pojazdy na liniach 301, 401 i 01

Z autobusu 101 przesiąść się będzie można też do zabytkowych pojazdów komunikacji miejskiej. Z dworca głównego PKP w Gdyni do Placu Kaszubskiego odjeżdżać będzie trolejbus linii 301. Miłośników tramwajów zapraszamy do Gdańska, gdzie na linii 01 z pętli tramwajowej w Oliwie do Jelitkowa kursować będą dwa zabytkowe wagony. W Sopocie natomiast nadarzy się wyjątkowa okazja do przejażdżki najstarszym w naszej metropolii autobusem Krupp LD 2,5H z 1938 r, należącym do przedsiębiorstwa Gryf z Żukowa. Pojazd zaangażowany zostanie do obsługi linii 401 w relacji Sopot Reja – Sopot Dworzec PKP.

Szczegółowe rozkłady jazdy dostępne są na stronie www.mzkzg.org .Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZKZG
ETZT
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....