TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2015: Poznań
TransInfo.pl - Opublikowano: 17.09.2015 12:08:18
ETZT 2015 w Poznaniu

Poznań po raz kolejny przyłącza się do europejskich działań. Hasło tegorocznej kampanii towarzyszącej Europejskiemu Tygodniu Zrównoważonego Transportu brzmi: ?Wybierz. Zmień. Połącz.? Tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu ma na celu promocję świadomych wyborów każdego z nas, zachęca do łączenia i zmieniania sposobów poruszania się. Dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze, czas, a także poprawić swoją kondycję fizyczną i zadbać o środowisko.

Od 16 września na ulicach Poznania pojawią się przedstawiciele ZTM, którzy zachęcać będą do korzystania z transportu publicznego. Kierowcy, bo do nich w szczególności kierowana jest akcja, otrzymają ulotki z informacjami m.in. na temat promocji biletowych. O nich między innymi na newralgicznych skrzyżowaniach będzie także przypominać mieszkańcom Drużyna bez Samochodu, kontrolerzy Strefy Płatnego Parkowania, a także specjalny tramwaj MPK oklejony hasłem ?Komunikacja miejska ? oddechem dla miasta?. Dzięki współpracy z PKS Poznań plakaty i ulotki promujące transport publiczny pojawią się również na terenie dworca.

Tydzień Zrównoważonego Transportu to także doskonała okazja do wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na ulicach Poznania, które wpłyną na sprawność i płynność przejazdu. W nocy z 18 na 19 września zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna u zbiegu Al. Marcinkowskiego i pl. Wolności. Natomiast 22 września o godz. 13.00 wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na ul. Pułaskiego. Na odcinku od ul. Poznańskiej do al. Wielkopolskiej powstaną dwa pasy ruchu dla rowerzystów. Pasy powstaną po obu stronach ulicy w zamian dotychczas tu funkcjonujących buspasów.

Tydzień Zrównoważonego Transportu ? harmonogram działań:

19 września (sobota) ? Zapraszamy na Targ Śniadaniowy

W sobotę ZTM zaprasza na wyjątkowy event na Targu Śniadaniowym (park Kasprowicza). Na stoisku, w godzinach od 9.00 do 16.00, będziemy przybliżać transport publiczny. Dla naszych gości, także tych najmłodszych, przygotowane zostały zabawy i konkursy. Do wygrania m.in. smaczne porcje śniadaniowe ale także praktyczne upominki związane z komunikacją zbiorową.

Uruchomiony zostanie Punkt Informacyjny PEKA, w którym każdy będzie mógł złożyć wniosek o wydanie imiennej karty PEKA, zrobić sobie (bezpłatnie) zdjęcie potrzebne do jej wydania, zapisać na karcie ulgę metropolitalną, a także uzyskać wszelkie informacje na temat posługiwania się kartą. Na Targu Śniadaniowym będzie też możliwość kupienia karty na okaziciela w limitowanej edycji (ze zdjęciami charakterystycznych poznańskich obiektów).

W godzinach od 12.00 do 16.00 na naszym stoisku będą obecni poznańscy policjanci, którzy będą za darmo znakować rowery. Rowery są znakowane tajnopisami, ich numery identyfikacyjne i dane właścicieli trafiają do policyjnej bazy. Nalepki mają odstraszać złodziei, a jeśli nie odstraszą, łatwiej jest kradziony rower zidentyfikować i odzyskać.

20 września ? Zabytkowy (i nie tylko) tabor na Madalinie

W niedzielę w godzinach od 12.00 do 16.00 zapraszamy do zajezdni przy ul. Madalińskiego, gdzie wspólnie z Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych przygotowaliśmy dla poznaniaków kolejne atrakcje. Dla najmłodszych przewidziano zabawy z nagrodami, dla wszystkich ? prezentację taboru operatorów. Zaprezentowane zostaną tramwaje MPK ? zarówno te, które są wykorzystywane obecnie, jak i te, którymi poznaniacy podróżowali przed laty.

W jednym z tramwajów zorganizowany zostanie Punkt Informacyjny PEKA ? będzie więc można tam złożyć wniosek o wydanie imiennej karty PEKA, zrobić sobie (bezpłatnie) zdjęcie potrzebne do jej wydania, zapisać na karcie ulgę metropolitalną, a także uzyskać wszelkie informacje na temat posługiwania się kartą.

Wielką atrakcją będzie z pewnością możliwość zwiedzenia zajezdni z przewodnikiem z Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych. Obiekt został oddany do użytku w 1948 roku, do końca 2014 roku służył MPK w Poznaniu. Przewodnicy, oprowadzając wycieczki, opowiedzą o ciekawostkach związanych z zajezdnią, a także o pojazdach, które się w niej znajdują.

Do zajezdni przy Madalińskiego można dotrzeć m.in. tramwajową linią turystyczną nr 0. Szczegóły: http://www.ztm.poznan.pl/linie-turystyczne/

22 września (wtorek) ? Dzień bez samochodu

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania, w Dniu bez Samochodu pasażerowie linii komunikacyjnych organizowanych przez ZTM Poznań mogą podróżować autobusami i tramwajami na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu (jedna osoba ? jeden ważny dowód rejestracyjny).

Tego samego dnia, ZTM wspólnie z firma Nextbike Polska, operatorem Poznańskiego Roweru Miejskiego przygotował promocję dla zarejestrowanych użytkowników PRM. Pierwsze 60 minut wypożyczenia będzie darmowe (na co dzień za darmo można wypożyczyć rower do 20 minut). Przypominamy, że w Poznaniu do dyspozycji mieszkańców pozostaje obecnie 37 stacji i ponad 440 rowerów miejskich.

W godzinach popołudniowych po Poznaniu będzie kursował tramwaj MPK z odkrytą platformą, na której stał będzie samochód z założonymi blokadami (nawiązanie do problemów parkingowych miasta). Od rana na wybranych przystankach i stacjach PRM będziemy rozdawać słodkie upominki i baloniki. W ten sposób chcemy podziękować za skorzystanie z usług operatorów i zachęcić do tego kolejne osoby.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ETZT
DBS
ZTM Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....