TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2015: Pięć argumentów ZIKiT
TransInfo.pl - Opublikowano: 18.09.2015 07:00:26
Kraków na ETZT 2015

?Wybierz. Zmień. Połącz" ? pod tym hasłem ruszył Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Dlaczego wówczas warto zaparkować samochód na dłużej pod domem? Krakowski ZIKiT podaje pięć powodów.

1. Stan powietrza w Krakowie zależy także od jego mieszkańców. Zmniejszenie ruchu samochodowego, szczególnie w centrum Krakowa, przyczyni się do polepszenia jego jakości. Nie od dziś wiadomo, że na tym obszarze znajduje się najwięcej palenisk węglowych. Krakowianie są sukcesywnie zachęcani do wymiany pieców, ale jeszcze szybciej można skutecznie zmniejszyć trującą emisję przez ograniczenie spalin samochodów.

2. Na wielu trasach korzystając z komunikacji zbiorowej dojedziemy szybciej do naszego celu. Zresztą każdy może się o tym przekonać obserwując wyścig, który odbędzie się w poniedziałek (21 września). Organizatorzy chcą ponownie sprawdzić, czym najszybciej dostać się do centrum Krakowa: komunikacją miejską, samochodem czy rowerem? Odpowiedź dadzą dwie trasy: start pierwszej przewidziano przy pętli tramwajowej na Kurdwanowie, druga wystartuje z pętli tramwajowej Krowodrza Górka. Obie z metą przy budynku Urzędu Miasta Krakowa, na placu Wszystkich Świętych.

Wszystkich pasjonatów komunikacji miejskiej, zapraszamy na Paradę Tramwajów i Autobusów z okazji 140. lecia komunikacji miejskiej w Krakowie. Impreza rozpocznie się w niedzielę 27 września o godz. 10.

3. Trwa drugi etap remontu torowiska wokół Plant, który powiązany będzie z wprowadzeniem na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Długiej ? jednokierunkowego ruchu dla samochodów. Obecnie remontowany jest odcinek w rejonie ul. Dunajewskiego, w przyszłym roku ruszą prace od ul. Długiej do Dworca Głównego. Skorzystają na nim najbardziej rowerzyści, którzy od strony Plant zyskają ścieżkę rowerową, pasażerowie tramwajów, które pojadą sprawniej po nowych torach oraz wszyscy korzystający z komunikacji zbiorowej, bo zarówno tramwaje jak i autobusy będą jeździć w obie strony i przestaną być spowalniane przez ruch samochodowy. Zwiększy się także bezpieczeństwo pieszych.

4. Kraków staje się coraz bardziej przyjazny dla rowerzystów. W ciągu najbliższych czterech lat liczba ścieżek rowerowych w mieście ma się podwoić i osiągnąć 300 km długości. Cały czas unowocześniany i rozbudowywany jest system rowerów miejskich. Systematycznie ulepszana jest także inna infrastruktura rowerowa, powstają m.in. kontrapasy, stojaki, podpórki przy skrzyżowaniach czy innowacyjne rozwiązania, takie jak pierwszy rowerowy przystanek wiedeński. W ramach tegorocznego Tygodnia Mobilności rowerzyści mogą liczyć na bardzo bogaty program. W piątek odbędzie się rajd wokół Plant Nowohuckich, w sobotę i niedzielę (19 i 20 września) zaplanowano Velo-wycieczki dla użytkowników KMK Bike. Także w piątek(18 września) na pl. Wszystkich Świętych odbędzie się spotkanie instruktażowe z obsługi rowerów miejskich. Serdecznie zapraszamy!

5. Kraków ma dwa parkingi typu park&ride, na których zaparkować mogą osoby wjeżdżające do Krakowa, by następnie przesiąść się na pojazd komunikacji miejskiej i dojechać do centrum. Można z nich korzystać za darmo, jeżeli mamy zapisany bilet na Krakowskiej Karcie Miejskiej. Inni użytkownicy mogą kupić bilet za 10 zł i korzystać bezpłatnie z Komunikacji Miejskiej w Krakowie do godz. 2.30 dnia następnego.

Park&ride znajdują się przy pętli Czerwone Maki (Ruczaj) oraz przy ul. Balickiej (Bronowice). Nowe parkingi tego typu powstaną na peryferyjnych osiedlach podgórskich: Bieżanów, Kurdwanów i Mały Płaszów. Kolejne lokalizacje, związane z planami rozbudowy szybkiego tramwaju powstaną w rejonie pętli Krowodrza Górka, ul. Pachońskiego, a także przy pętli Krowodrza Górka.

Program tegorocznej edycji Tygodnia Zrównoważonego Transportu: www.ekocentrum.krakow.pl

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ETZT
DBS
ZIKiT Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....