TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2015: Pabianice
UM PABIANICE - Opublikowano: 16.09.2015 14:55:02
ETZT 2015: Pabianice

ETZT 2015: Pabianice

16 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jego kulminacją będzie Europejski Dzień bez Samochodu, który przypada ? jak co roku ? 22 września. Tego dnia właściciele samochodów pojadą komunikacją miejską za darmo. Wystarczy mieć ze sobą dowód rejestracyjny auta. Jakie jeszcze atrakcje czekają na pabianiczan?

?Łącz rozsądnie? ? tak brzmi hasło tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który trwa od 16 do 22 września.

Sobota 19 września ? niedziela 20 września: ?Czwórka? z przewodnikiem

W sobotę 19 września i niedzielę 20 września autobusem linii 4 będzie jeździł przewodnik z Muzeum Miasta Pabianic. Opowie pasażerom o zabytkach i historii Pabianic. Spotkamy go w ?czwórce? między godziną 11:00 a 17:00.

Wtorek 22 września: Europejski Dzień bez Samochodu

We wtorek 22 września właściciele samochodów osobowych wraz z osobami towarzyszącymi będą mogli jeździć bezpłatnie autobusami i tramwajami. Wystarczy mieć ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu. Bez opłat pojedzie tyle osób (wliczając właściciela), ile jest miejsc siedzących wpisanych w dowodzie rejestracyjnym.

Podstawa prawna: Zarządzenie Nr 262/2015/P Prezydenta Miasta Pabianic z dnia 14 września 2015 r. w sprawie zwolnienia z opłat za usługi lokalnej komunikacji autobusowej właścicieli samochodów osobowych w dniu 22 września 2015 r. oraz Uchwała nr XXXI/551/12 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 25 stycznia 2012 r. w sprawie ustalenia opłat za usługi przewozowe lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi.

To nie koniec atrakcji z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu. Miejski Zakład Komunikacyjny 22 września w godzinach od 8:00 do 14:00 zaprasza na dzień otwarty do zajezdni autobusowej. Pasażerowie, którzy tego dnia będą jeździć autobusami, mogą się spodziewać miłej niespodzianki.

Cały tydzień: 16 - 22 września: 260 książek w autobusach, 3 konkursy

Przez cały tydzień, dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej, we wszystkich autobusach ponownie będzie prowadzona akcja ?Książka w drodze?. W sumie 260 książek będzie umieszczonych w autobusach, a chętni będą mogli wziąć je do domu, przeczytać i podać dalej.

Dla najmłodszych zostały zorganizowane konkursy plastyczne. Druga edycja konkursu ?Kolorowy bilet? adresowana jest do uczniów klas IV ? VI szkół podstawowych. Najciekawszy projekt biletu ulgowego znowu zostanie wydrukowany w nakładzie 50 tys. sztuk i wprowadzony do pełnoprawnej dystrybucji. Dla uczniów klas I ? III podstawówek kierowany jest natomiast konkurs na rysunek lub plakat (w formacie A4) promujący korzystanie z komunikacji miejskiej. Uczniowie powinni składać prace w szkołach w terminie do 5 października lub do 9 października w Zespole Inżyniera Miasta Urzędu Miejskiego w Pabianicach (ul. św. Jana 4). Wybrane plakaty będą eksponowane w miejskich autobusach, a projekty biletów ? w Biurze Obsługi Klienta MZK.

MZK Pabianice wspólnie z Życiem Pabianic zapraszają do udziału w konkursie na hasło promujące korzystanie z komunikacji miejskiej. Autorzy najlepszych haseł zostaną nagrodzeni MIGAWKAMI. Za pierwsze miejsce zostanie przyznany bilet imienny 90-dniowy normalny dwustrefowy o wartości 240 zł. Za drugie miejsce ? bilet imienny 30-dniowy normalny dwustrefowy (warty 90 zł), a za trzecie ? bilet imienny 14-dniowy normalny dwustrefowy (kosztujący 50 zł). Propozycje haseł można nadsyłać e-mailem na adres: redakcja@zyciepabianice.pl albo dostarczyć do redakcji Życia Pabianic (Stary Rynek 7) na kuponie, umieszczonym w wydaniu tygodnika z 15 lub 22 września. Termin nadsyłania propozycji upływa 28 września, a wyniki ogłosimy 6 października.

ETZT 2015: Pabianice

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pabianice
MZK Pabianice
ETZT
ETZT 2015
DBS
DBS 2015

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....