TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2015: Pabianice
UM PABIANICE - Opublikowano: 16.09.2015 14:55:02
ETZT 2015: Pabianice

ETZT 2015: Pabianice

16 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jego kulminacją będzie Europejski Dzień bez Samochodu, który przypada ? jak co roku ? 22 września. Tego dnia właściciele samochodów pojadą komunikacją miejską za darmo. Wystarczy mieć ze sobą dowód rejestracyjny auta. Jakie jeszcze atrakcje czekają na pabianiczan?

?Łącz rozsądnie? ? tak brzmi hasło tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który trwa od 16 do 22 września.

Sobota 19 września ? niedziela 20 września: ?Czwórka? z przewodnikiem

W sobotę 19 września i niedzielę 20 września autobusem linii 4 będzie jeździł przewodnik z Muzeum Miasta Pabianic. Opowie pasażerom o zabytkach i historii Pabianic. Spotkamy go w ?czwórce? między godziną 11:00 a 17:00.

Wtorek 22 września: Europejski Dzień bez Samochodu

We wtorek 22 września właściciele samochodów osobowych wraz z osobami towarzyszącymi będą mogli jeździć bezpłatnie autobusami i tramwajami. Wystarczy mieć ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu. Bez opłat pojedzie tyle osób (wliczając właściciela), ile jest miejsc siedzących wpisanych w dowodzie rejestracyjnym.

Podstawa prawna: Zarządzenie Nr 262/2015/P Prezydenta Miasta Pabianic z dnia 14 września 2015 r. w sprawie zwolnienia z opłat za usługi lokalnej komunikacji autobusowej właścicieli samochodów osobowych w dniu 22 września 2015 r. oraz Uchwała nr XXXI/551/12 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 25 stycznia 2012 r. w sprawie ustalenia opłat za usługi przewozowe lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi.

To nie koniec atrakcji z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu. Miejski Zakład Komunikacyjny 22 września w godzinach od 8:00 do 14:00 zaprasza na dzień otwarty do zajezdni autobusowej. Pasażerowie, którzy tego dnia będą jeździć autobusami, mogą się spodziewać miłej niespodzianki.

Cały tydzień: 16 - 22 września: 260 książek w autobusach, 3 konkursy

Przez cały tydzień, dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej, we wszystkich autobusach ponownie będzie prowadzona akcja ?Książka w drodze?. W sumie 260 książek będzie umieszczonych w autobusach, a chętni będą mogli wziąć je do domu, przeczytać i podać dalej.

Dla najmłodszych zostały zorganizowane konkursy plastyczne. Druga edycja konkursu ?Kolorowy bilet? adresowana jest do uczniów klas IV ? VI szkół podstawowych. Najciekawszy projekt biletu ulgowego znowu zostanie wydrukowany w nakładzie 50 tys. sztuk i wprowadzony do pełnoprawnej dystrybucji. Dla uczniów klas I ? III podstawówek kierowany jest natomiast konkurs na rysunek lub plakat (w formacie A4) promujący korzystanie z komunikacji miejskiej. Uczniowie powinni składać prace w szkołach w terminie do 5 października lub do 9 października w Zespole Inżyniera Miasta Urzędu Miejskiego w Pabianicach (ul. św. Jana 4). Wybrane plakaty będą eksponowane w miejskich autobusach, a projekty biletów ? w Biurze Obsługi Klienta MZK.

MZK Pabianice wspólnie z Życiem Pabianic zapraszają do udziału w konkursie na hasło promujące korzystanie z komunikacji miejskiej. Autorzy najlepszych haseł zostaną nagrodzeni MIGAWKAMI. Za pierwsze miejsce zostanie przyznany bilet imienny 90-dniowy normalny dwustrefowy o wartości 240 zł. Za drugie miejsce ? bilet imienny 30-dniowy normalny dwustrefowy (warty 90 zł), a za trzecie ? bilet imienny 14-dniowy normalny dwustrefowy (kosztujący 50 zł). Propozycje haseł można nadsyłać e-mailem na adres: redakcja@zyciepabianice.pl albo dostarczyć do redakcji Życia Pabianic (Stary Rynek 7) na kuponie, umieszczonym w wydaniu tygodnika z 15 lub 22 września. Termin nadsyłania propozycji upływa 28 września, a wyniki ogłosimy 6 października.

ETZT 2015: Pabianice

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pabianice
MZK Pabianice
ETZT
ETZT 2015
DBS
DBS 2015
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....