TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2015: Kraków
UM KRAKÓW - Opublikowano: 11.09.2015 20:28:33 1 komentarz
ETZT 2015: Kraków

Już po raz szesnasty Kraków weźmie udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu, którego zwieńczeniem będzie Europejski Dzień bez Samochodu. W nim Kraków będzie uczestniczyć po raz czternasty.
Hasło tegorocznej kampanii towarzyszącej Europejskiemu Tygodniu Zrównoważonego Transportu brzmi:?Wybierz. Zmień. Połącz.? Ma ono promować wśród mieszkańców europejskich miast, także Krakowa korzystanie z alternatywnych dla samochodu środków transportu.

Od 16 do 22 września organizatorzy będą uświadamiać, jak wiele można zyskać ograniczając podróżowanie samochodem na rzecz przyjaznych dla środowiska form transportu i jak tym samym można wpłynąć na poprawę jakości powietrza w naszym mieście.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu będzie obfitował w różnego rodzaju warsztaty, akcje i happeningi. Jak w poprzednich edycjach najwięcej emocji dostarczy z pewnością Europejski Dzień bez Samochodu. Każdy kto okaże dowód rejestracyjny pojazdu będzie mógł w tym dniu korzystać z komunikacji miejskiej za darmo, a wraz z nim liczba osób zgodna z wpisem określającym liczbę miejsc siedzących w samochodzie. Tak Miasto chce zachęcić i promować wśród krakowian komfortowe korzystanie z coraz bardziej nowoczesnych pojazdów komunikacji miejskiej.

Szczególnie dużo propozycji przygotowano dla posiadaczy rowerów. W piątek 18 września odbędzie się rajd wokół Plant Nowohuckich, w sobotę i niedzielę (19 i 20 września)zaplanowano Velo -wycieczki dla użytkowników KMK Bike. Także w piątek(18 września) na pl. Wszystkich Świętych odbędzie się spotkanie instruktażowe z obsługi rowerów miejskich. To bardzo modna forma przemieszczania się, w której licznie korzystają mieszkańcy największych miast Europy.

Na uwagę zasługuje także wyścig, który odbędzie się w poniedziałek 21 września. Organizatorzy będą chcieli sprawdzić, czym najszybciej dostać się do centrum Krakowa: komunikacją miejską, samochodem czy rowerem. Odpowiedź dadzą dwie trasy: start pierwszej przewidziano przy pętli tramwajowej na Kurdwanowie, druga wystartuje z pętli tramwajowej Krowodrza Górka. Obie z metą przy budynku UMK na pl. Wszystkich Świętych.
Szczególnie istotnym dla miasta jest problem jakości powietrza. Dlatego w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu trwać będzie kampania ?Tak! Dla czystego powietrza?.

Warto wspomnieć również o Paradzie Tramwajów i Autobusów z okazji 140-lecia komunikacji miejskiej w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 27 września. Pojazdy ruszą o 10.00 i przejadą po trasie: Zajezdnia Tramwajowa Podgórze-Rondo Matecznego ? Korona ? Stradomska -Św. Gertrudy - Poczta Główna- Św. Wawrzyńca (MIM).

Cały program tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Krakowie na stronie www.ekocentrum.krakow.pl 


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
ETZT
ETZT 2015
ekologia
zrównoważony transport
darmowa komunikacja
  • XWJ – 16.09.2015

    W Krakowie jak zwykle (komunikacyjna) lipa...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....