TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2015: Komunikacyjny festyn w Białymstoku
Michał Aleksiejuk - Opublikowano: 21.09.2015 10:04:01
Policjanci wspólnie z pracownikami BKM prowadzą działania ?Bezpieczny autobus? odwiedzając białostockie szkoły podstawowe.

Od 15 września rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Białymstoku, a w raz z nim sporo wydarzeń z tym związanych. Warto również dodać, że w tym roku obchodzona jest również 120 rocznica uruchomienia komunikacji miejskiej w stolicy województwa podlaskiego.

W dniach 15-18 września w wybranych szkołach podstawowych przeprowadzona była akcja ?Bezpieczny autobus?. Uczniom przedstawione były zasady dobrego wychowania w komunikacji miejskiej oraz zasady bezpieczeństwa podczas podróży autobusem.

W dniach 15-22 września na stacjach diagnostycznych wszystkich spółek komunikacyjnych w mieście (KZK, KPK i KPKM) kierowcy mogą za darmo zbadać jakość spalin w swoich samochodach.

W dniu 19 września w godzinach 10:00 ? 14:00 odbył się festyn na Rynku Kościuszki. Zorganizowano wystawę 10 autobusów, zaczynając od zabytkowych (Jelcz 043 z KPK Białystok, Jelcz PR110M z KZK Białystok oraz Jelcz 120MM/1 z KMKM Białystok) poprzez standardowe z silnikiem diesla (MAN EL283 Lion?s City T z silnikiem Euro 3, Solaris Urbino 12 z silnikiem Euro 5, Solaris Urbino 12 z silnikiem Euro 5 EEV, Mercedes-Benz Citaro C2 z silnikiem Euro 6 oraz Kapena Urby z silnikiem Euro 6), kończąc na pojazdach z alternatywnym napędem (MAN NL253 Lion?s City Hybrid oraz BYD K9B z napędem elektrycznym). O godzinie 14 wyruszyła przez miasto parada autobusów. W czterech pierwszych pojazdach przewodnicy PTTK opowiadali o mijanych obiektach. Ponadto podczas festynu swoje stoiska prezentowali: Białostocka Komunikacja Miejska, Komenda Miejska Policji, Stowarzyszenie ?MY DLA INNYCH? oraz stoisko edukacyjno-informacyjne ?Nasz Białystok jest Eko?.

W dniu 20 września w godzinach 12:30 ? 14:00 na zajezdni KPK przy ul. Składowej 11 odbył się pokaz umiejętności kierowców komunikacji miejskiej oraz dzień otwarty na zajezdni KPK i KPKM. Z tej okazji uruchomiono specjalną linię kursującą na trasie Rynek Kościuszki ? Zajezdnia Składowa.

Dodatkowo zorganizowano konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum ?Komunikacja miejska za 50 lat?. Celem konkursu jest interpretacja, w formie plastycznej, wizji pojazdów komunikacji miejskiej w przyszłości, alternatywnych środków transportu w Białymstoku w drugiej połowie XXI, itp.

Natomiast w dniu 22 września, czyli Europejski Dzień Bez Samochodu, wszyscy mogą za darmo korzystać z białostockiej komunikacji miejskiej.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ETZT
DBS
Białystok

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....