TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2015: KE zachęca do świętowania [FILM]
TransInfo.pl - Opublikowano: 17.09.2015 10:58:25
Violetta Bulc o ETZT 2015

- Jeżeli będziemy więcej chodzić, jeździć na rowerze, korzystać z transportu publicznego, skorzysta na tym całe społeczeństwo ? mówi komisarz UE ds. transportu Violeta Bulc zachęcając do udziału w Europejskim Tygodniu Mobilności (16-22 września). Udział w nim bierze ponad 1500 miast, w tym sześć z Polski. Miasta są głównym frontem walki ze zmianą klimatu ? mieszka w nich 75 proc. Europejczyków, tam też zużywa się 80 proc. energii.


Film w wersji z polskimi napisami dostępny jest TUTAJ

W kontekście paryskiej konferencji w sprawie zmiany klimatu (COP21), która odbędzie się w grudniu, Komisja Europejska rozpoczyna doroczny Europejski Tydzień Mobilności (16?22 września), obchodzony w ponad 2 tys. europejskich miast. Europejski Tydzień Mobilności zachęca do stosowania innowacyjnych rozwiązań współczesnych problemów związanych z transportem w miastach, co może przyczynić się do realizacji celów UE w zakresie klimatu i obniżenia emisyjności.

Violeta Bulc, komisarz UE do spraw transportu, która 16 września w Brukseli oficjalnie otworzy Europejski Tydzień Mobilności, powiedziała: - Europejski Tydzień Mobilności przypomina nam, że każdy gest ma znaczenie. Jeżeli będziemy więcej chodzić, jeździć na rowerze i korzystać z transportu publicznego lub łączyć te ekologiczne środki transportu, skorzysta na tym całe europejskie społeczeństwo. Nasze indywidualne decyzje mogą w sumie doprowadzić do zmniejszenia emisji CO2, intensywności ruchu, hałasu, liczby wypadków i zanieczyszczenia powietrza oraz poprawić mobilność w miastach.

Jak podkreślił przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker w swoim orędziu o stanie Unii, miasta są głównym frontem walki ze zmianą klimatu. To właśnie w miastach mieszka 75 proc. Europejczyków i tam też w Europie zużywa się 80 proc. energii. Tematem tegorocznego Europejskiego Tygodnia Mobilności będzie multimodalność, która polega na tym, że każdy może swobodnie wybierać, zmieniać i łączyć środki transportu. Komisarz Bulc nagrała film wideo przedstawiający jej stanowisko na temat multimodalności.

Jednym z głównych wydarzeń Europejskiego Tygodnia Mobilności w 2015 r. będzie dzień bez samochodu (22 września), podczas którego miasta będą częściowo zamknięte dla ruchu pojazdów silnikowych. W takich zamkniętych strefach będą mogli się poruszać wyłącznie piesi, rowerzyści, środki transportu publicznego i czyste ekologicznie pojazdy (np. samochody elektryczne). Przykładowo stare miasto w Sztokholmie i znaczna część centrum miasta staną się strefą ruchu pieszego.

Inne wydarzenia w całej Europie będą służyły prezentowaniu inspirujących i innowacyjnych środków zachęcających do przemieszczania się pieszo, na rowerze czy transportem publicznym. Np. w Tallinnie będzie można bezpłatnie skorzystać z transportu publicznego, okazując prawo jazdy. W Aveiro w Portugalii stowarzyszenie Ciclaveiro organizuje szereg wydarzeń, takich jak wystawa, warsztaty i sprzedaż używanych rowerów. W Polsce w projekcie weźmie udział 6 miast: Kraków, Lublin, Opole, Wągrowiec, Wrocław i Łódź. Informacje na temat lokalnych programów tej kampanii można znaleźć na stronie: http://www.mobilityweek.eu/cities/

Europejski Tydzień Mobilności popularyzuje unijną politykę w dziedzinie transportu, zmiany klimatu, efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju miast. Jego przesłanie trafia do ok. 170 mln ludzi w Europie i poza nią. Początki Europejskiego Tygodnia Mobilności sięgają roku 1998, kiedy we Francji obchodzono dzień pod hasłem ?W moim mieście bez samochodu?. Od tamtej pory wiele miast organizuje co roku dzień bez samochodu i zachęca do korzystania z ekologicznych środków transportu. Powodzenie tej inicjatywy we Francji doprowadziło do ustanowienia w 2002 r. Europejskiego Tygodnia Mobilności. W tym roku bierze w nim udział ponad 1500 miast, a w wyniku dotychczasowych edycji Tygodnia wprowadzono ponad osiem tysięcy stałych inicjatyw, głównie związanych z infrastrukturą dla ruchu rowerowego i pieszego, poprawą dostępności transportu i zwiększeniem świadomości na temat korzystania z transportu w sposób przyjazny dla środowiska. Europejski Tydzień Mobilności jest wspierany finansowo przez Dyrekcję Generalną Komisji ds. Mobilności i Transportu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ETZT
DBS
Violeta Bulc

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....