TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2015: Elbląg
TransInfo.pl - Opublikowano: 17.09.2015 10:09:43
Elbląg na ETZT 2015

Prezentujemy elbląskie inicjatywy, które odbywają się w ramach Europejskiego Dnia Zrównoważonego Transportu i Dnia bez samochodu.

Komunikacją miejską...

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu obchodzony jest w od 16 do 22 września, a jego finałem jest Europejski Dzień bez Samochodu. Ten szczególny tydzień został zainicjowany w 2002 przez Komisję Europejską, a jego głównym celem jest zwrócenie uwagi na niekorzystne dla zdrowia przyzwyczajenia w podróżowaniu oraz zachęcanie do wyboru alternatywnych środków i metod przemieszczania się, takich jak rower czy właśnie komunikacja miejska. Z tej właśnie okazji Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu przygotował konkurs: ?Tydzień z elbląską komunikacją miejską?. Konkurs będzie trwał od 16 do 22 września i będzie prowadzony na oficjalnym fanpage?u ZKM w Elblągu: https://www.facebook.com/ZKM-w-Elbl%C4%85gu-Zarz%C4%85d-Komunikacji-Miejskiej-w-Elbl%C4%85gu-sp%C3%B3%C5%82ka-z-oo-327672220592948/timeline/

Codziennie, pomiędzy godziną 7:00 a 15:00, będziemy zadawać jedno pytanie związane z elbląską komunikacją miejską. Pierwsza osoba która polubiła lub polubi (w trakcie trwania konkursu) naszą stronę i udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe zadane w danym dniu, otrzyma bilet 30-dniowy ważny w strefie miejskiej i podmiejskiej. Ważne informacje związane z konkursem:

? podczas trwania konkursu, każdy z uczestników może otrzymać tylko jedną nagrodę;

? w konkursie mogą brać udział jedynie osoby fizyczne;

? w konkursie nie mogą brać udziału osoby posiadające fikcyjne konto w serwisie społecznościowym Facebook;

? w konkursie nie mogą brać udziału instytucje, stowarzyszenia, osoby, które założyły konta w celu prowadzenia różnego rodzaju akcji, hobbystyczne, tematyczne itp.

Pełny tekst regulaminu konkursu: http://zkm.elblag.com.pl/pdf/Regulamin_konkursu%20_Tydzien_z_elblaska_komunikacja_miejska_2015.pdf

Tradycyjnie, 22 września 2015 podczas obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu, ZKM w Elblągu zaprasza wszystkich, na co dzień zmotoryzowanych Elblążan, do skorzystania z komunikacji miejskiej. W tym dniu uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów będzie ważny dowód rejestracyjny samochodu. Co ważne ? bezpłatna jazda na dowód rejestracyjny dotyczy nie tylko kierowców, ale również członków ich rodzin.

22 września w miasto wyruszy również historyczny wagon Konstal 5N. Jest to kolejna okazja do przypomnienia przypadającej w tym roku 120. rocznicy uruchomienia komunikacji tramwajowej w Elblągu. Tak jak podczas wakacji, historyczny wagon będzie kursował po trasie pętla Saperów ? pętla Marymoncka. Kierunek i godzina odjazdu tramwaju:

Plac Słowiański ? pętla Marymoncka (bez przystanków pośrednich)

? godz. odjazdów z Placu Słowiańskiego (w kierunku Bażantarni) - 14.00, 16.00, 18.00

? godz. odjazdów z pętli Marymoncka (w kierunku Placu Słowiańskiego) - około 14:45, 16:45, 18:45

Plac Słowiański - pętla Saperów (bez przystanków pośrednich)

? godz. odjazdów z Placu Słowiańskiego (w kierunku pętli Saperów) - 15.00, 17.00 oraz godz. 19.00 - ostatni kurs do Pętli Saperów, a następnie zjazd do zajezdni bez pasażerów!

? godz. odjazdu z pętli Saperów (w kierunku Placu Słowiańskiego) - około 13:45, 15:45, 17:45

Rowerem...

W związku z Elbląskim Dniem Bez Samochodu - Prezydent Elbląga organizuje 22 września br. w godzinach 11:00 ? 13:00 przejazd rowerowy. Przejazd zostanie przeprowadzony niżej wymienionymi ulicami Elbląga, zaczynając się i kończąc na Placu Jagiellończyka. Ulice przejazdu: Karowa, Teatralna, Nowowiejska, Górnośląska, Agrykola, Chrobrego, Sybiraków, Marymoncka, Kościuszki, Królewiecka, Piłsudskiego, Legionów, Niepodległości, Płk. Dąbka, Odrodzenia, Mazurska, Browarna, Robotnicza, Pocztowa, Rycerska, Tysiąclecia, Hetmańska, 12 Lutego, Teatralna, Karowa. Uczestnicy poruszać się będą pasem lub pasami w jednym kierunku ruchu z wyłączeniem sygnalizacji świetlnej na czas przejazdu. W związku z powyższym na wskazanych wyżej ulicach wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu pojazdów. W ramach zapewnienia bezpiecznego przebiegu przejazdu przewiduje się udział służb Policji i Straży Miejskiej. Trasa: http://www.bikemap.net/pl/route/2724130-edbs-2014/ Długość 14 km.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ETZT
DBS
ZTM Elbląg

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....