TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2015: Dzień otwarty MPK Wrocław [FILM]
UM WROCŁAW TransInfo.pl - Opublikowano: 21.09.2015 11:13:51
Dzień otwarty MPK Wrocław ? święto komunikacji; fot. JK

19 września MPK Wrocław i miłośnicy komunikacji miejskiej przygotowali prawdziwe święto transportu. Można było m.in. zwiedzać różne zajezdnie, nauczyć się jazdy tramwajem, zobaczyć najnowsze Pesy i cenne zabytkowe składy. Impreza przyciągnęła tłumy.

Dzisiaj w zajezdniach MPK czekało wiele atrakcji nie tylko dla miłośników komunikacji miejskiej. Było to prawdziwe święto transportu zbiorowego. Dzień otwarty MPK odbył się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Najwięcej niespodzianek czekało na zajezdni przy ul. Powstańców Śląskich. To tam można było poprowadzić tramwaj Skody, wejść i obejrzeć jeden z największych w Polsce dźwigów do podnoszenia tramwajów, zagrać na symulatorze jazdy autobusem, zrobić sobie zdjęcie w foto-budce, poznać piłkarzy Śląska Wrocław, czy w końcu wygrać cenne nagrody. Impreza zgromadziła tłumy, głównie pasjonatów komunikacji miejskiej i rodziny z dziećmi. Właśnie najmłodsi mieli podczas dnia otwartego MPK największą radość. Bez problemu mogli wejść do wnętrza radiowozu i włączyć sygnały. Zabawić się w motorniczego w symulatorze tramwaju i co najważniejsze dla dzieci zadzwonić charakterystycznym dzwonkiem tramwajowym. Na miejscu do dyspozycji najmłodszych byli animatorzy, którzy zachęcali do gier i zabaw. - Jesteśmy tu już drugi raz i tak jak ostatnio i teraz, nasz Wojtek jest zachwycony ? mówią Oliwia i Krzysztof , rodzice 6 latka.


W trakcie dnia otwartego odbywały się także koncerty i konkursy. Poza przyjemnościami w trakcie imprezy można było też zrobić dużo pożytecznego. Stacjonowali tam i namawiali do oddania krwi i zarejestrowania się jako dawca szpiku krwiodawcy z klubu HDK przy MPK Wrocław.

Z zajezdni Borek ciągle też odjeżdżały zabytkowe tramwaje, które dowoziły gości, albo na byłą zajezdnię MPK przy ul. Legnickiej, tam można było zwiedzić m.in. warsztaty, albo na zajezdnię Dąbie, gdzie na czas dnia otwartego powstało niemal muzeum komunikacji miejskiej. Zadbali o to głównie miłośnicy komunikacji zrzeszeni w Klubie Sympatyków Transportu Miejskiego i Towarzystwie Miłośników Wrocławia. Na miejscu można było podziwiać zabytkowe tramwaje i autobusy, m.in. ?Baba Jagę?, ?Enusię?, ?Jasia i Małgosię?, nieeksponowane na co dzień wozy służbowe MPK, zabytkowego Ikarusa, czy odnowionego przez pasjonatów Jelcza.

Imprezę wspierali też policjanci z "Komisarzem Lwem", obecni byli również przedstawiciele Akcji Miasto, Stowarzyszenia Hobbystów Kolejowych, Śląska Wrocław i spółki The World Games 2017. Dzień otwarty MPK trwał do godziny 15.00. Przez pół dnia imprezę odwiedziło kilka tysięcy osób.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ETZT
MPK Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....