TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2015: Białystok
TransInfo.pl - Opublikowano: 16.09.2015 12:35:15
Białystok na ETZT 2015

? Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu zainicjowany został przez Komisję Europejską a jego celem jest zachęcenie do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania innych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze czy korzystania z komunikacji miejskiej ? mówi zastępca prezydenta Robert Jóźwiak ? Pamiętajmy, że 22 września jest Europejski Dzień Bez Samochodu. Tego dnia będzie można skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Białymstoku.

W ramach kampanii w Białymstoku przygotowano szereg atrakcji. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Największym wydarzeniem będzie festyn na Rynku Kościuszki. 19 września 2015 r., w godzinach 10.00?14.00 Białostocka Komunikacja Miejska wystawi i udostępni zwiedzającym 10 najciekawszych autobusów. Cztery z nich zabiorą pasażerów na przejażdżkę po mieście. W trakcie podróży będzie można wysłuchać opowieści przewodnika i ciekawostek o mijanych miejscach.

W sobotę w centrum (19.09.) pojawi się namiot, w którym będzie można obejrzeć film ?Bezpieczna droga do szkoły? i porozmawiać na temat bezpiecznej komunikacji miejskiej. Pojawią się również przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, którzy nie tylko udostępnią do obejrzenia swoje pojazdy, ale na miejscu będą służyć radą i informacjami dotyczącymi bezpiecznego poruszania się po drodze.

Stowarzyszenie ?My dla Innych? przeprowadzi pokaz uświadamiający niezwykle trudną sytuację osób niepełnosprawnych w autobusach. Białostoczanie będą mogli wczuć się w rolę np. osoby niewidomej i doświadczyć związanych z tym ograniczeń. Dodatkowo każdy, kto przybędzie na festyn, będzie mógł własnoręcznie wykonać pamiątkowy znaczek ? przypinkę do ubrania. Nie zabraknie również gier, takich ja np. Twister, Memory czy Domino.

Białostockiemu Tygodniowi Zrównoważonego Transportu (15-22.09.) towarzyszyć będą także inne działania. Na przykład na uczniów wybranych szkół podstawowych czeka nie lada przygoda pn. ?Bezpieczny autobus?, w ramach akcji uczniowie będą mogli poznać zasady dobrego wychowania, bezpieczeństwa podczas podróży do szkoły czy jazdy autobusem. Takie lekcje odbyły się we wtorek (15.09.) w trzech placówkach: Publicznym Gimnazjum nr 2, Szkole Podstawowej nr 11 i 29.

Przez cały tydzień w stacjach diagnostycznych miejskich spółek komunikacyjnych KPKM, KZK i KPK kierowcy bezpłatnie zbadają jakość spalin w swoich samochodach. A już 20 września (w godz. 12.30 ? 14.00) rozpocznie się Dzień Otwarty w zajezdniach miejskich i pokaz sprawności kierowców, którzy zmierzą się na placu manewrowym KPK przy ul. Składowej 11.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ETZT
DBS
Białystok

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....