TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Ełk w końcu zamówi nowe wiaty przystankowe
- Opublikowano: 12.03.2019 14:30:54
Ełk w końcu zamówi nowe wiaty przystankowe; fot. UG Ełk

Ełk w końcu wzbogaci się o nowe wiaty przystankowe. Miastu udało się znaleźć wykonawcę, który podejmie się tego zadania.

Kontrakt został podpisany ze Sprint S.A. i opiewa na kwotę 3 631 109,71 PLN brutto. Firma zobowiązała się do wykonania zamówienia do 20 listopada oraz udzieli gwarancji na przedmiot zamówienia w okresie 60 miesięcy. Inwestycja będzie realizowana z dofinansowaniem ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Dlaczego Sprint?

Miasto miało do wyboru jednego z trzech wykonawców. Oprócz Sprint S.A. oferty złożyli także:

  • GZD Sp. z o. o. – z ceną 3 813 000,00 PLN,

  • TOP KOP Krzysztof Świtaj – z ceną 3 814 904,34 PLN.

Ełk wybrał więc najtańszą ofertę, do której i tak musiał dokładać. Pierwotnie bowiem zamawiający liczył, że uda mu się zamknąć przetarg z kwotą 2 406 962,04 PLN brutto. Oferta Sprint okazała się nie tylko najtańsza, ale zdobyła komplet punktów również w kryterium gwarancji.

Przedmiot zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa (wymiana) istniejących wiat przystankowych komunikacji miejskiej linii nr 3 i 5 w Ełku, wraz z wykonaniem nawierzchni utwardzonych oraz robót branży elektrycznej i teletechnicznej przy ulicach: Bora Komorowskiego, Dobrzańskiego, Sikorskiego, Wojska Polskiego, Kilińskiego, Przemysłowej, Armii Krajowej, Suwalskiej, Dąbrowskiego, Podmiejskiej. Zamówieniem objęto 30 wiat przystankowych, w tym 25 wiaty 4-przęsłowe, 2 wiaty 3-przęsłowe, 2 wiaty 7- przęsłowe i 1 wiata 6-przęsłowa, w tym 14 wiat przystankowych wyposażonych w kamery monitoringu oraz przycisk bezpieczeństwa alarmowego SOS, zapewniający bezpośrednią łączność ze Strażą Miejską.

Najpierw demontaż

Istniejące wiaty w pierwszej kolejności będą zdemontowane wraz z ich posadowieniem. Nawierzchnia wraz z podbudową w miejscu lokalizacji nowych wiat ma być również rozebrana, a po montażu nowych wiat, ułożona ponownie. W miejscu wykonania nowych nawierzchni ma być zdjęta wierzchnia warstwa humusu oraz ziemi i przewieziona we wskazane przez zamawiającego miejsce. Istniejące kosze na śmieci także będą zdemontowane i wywiezione.

Wiaty, tablice, infokioski

Nowe wiaty przystankowe mają być o konstrukcji stalowej posadowione na płytach żelbetowych na głębokości 40 cm poniżej poziomu terenu. Ściany będą wypełnione taflami szkła lub gablotami reklamowymi, a dach przykryty płytami z poliwęglanu. Wiaty wyposażone będą w ścianki boczne chroniące przed wiatrem i deszczem oraz w siedziska i uchwyty ułatwiające wstawanie z siedzisk. We wskazanych przez zamawiającego lokalizacjach przy przystankach pojawią się tablice informacyjne multimedialne (zamontowane na słupach ocynkowanych) oraz infokioski.

Obok przystanków pojawią się także kosze na śmieci - nowoczesne, stalowe, ocynkowane, malowane proszkowo, z wyjmowanym pojemnikiem stalowym o pojemności około 60-70 l. Ponadto, na niektórych przystankach autobusowych zaprojektowano poszerzenie chodników istniejących w miejscu ustawienia projektowanych wiat przystankowych.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
przystanek
Sprint

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....