TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Elektryczne skutery wjeżdżają do Łodzi
- Opublikowano: 19.04.2018 16:49:00
Elektryczne skutery wjeżdżają do Łodzi (foto: UMŁ)

Już podczas majówki łodzianie będą mogli korzystać z nowego ekologicznego środka transportu, czyli elektrycznych skuterów blinkee.city. System startuje 26 kwietnia.

Scooter-sharing to ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu mieszkańcy dużych miast mogą sprawnie i bez problemów z parkowaniem przemieszczać się po mieście. Wystarczy smartfon i aplikacja, z poziomu której użytkownik rezerwuje, uruchamia i kończy jazdy na skuterze.

Na start systemu blinkee.city w Łodzi dostępnych będzie 27 skuterów. Do końca 2018 r. do dyspozycji użytkowników będzie już 70 pojazdów. Wraz z rozrostem floty skuterów powiększana będzie strefa, w której pojazdy będą czekały na użytkowników. Docelowo firma chciałaby objąć systemem wszystkie duże osiedla.

Łódzka flota blinkee.city będzie dysponować z nowym modelem skutera klasy premium. Jest on większy, wygodniejszy i lepiej wykonany niż model, z którym firma wchodziła na rynek w 2017 roku w innych miastach Polski. Nowy skuter ma 12-calowe koła, lepsze hamulce i mocniejszy silnik. Wśród największych zalet poruszania się po mieście na skuterze należy wymienić przede wszystkim możliwość dotarcia w każde miejsce bez stania w korkach i problemów ze znalezieniem miejsca parkingowego. Dodatkowo skutery są elektryczne nie emitują spalin i są w zasadzie bezgłośne.

- 26 kwietnia w przestrzeni miejskiej łodzianie zobaczą elektryczne skutery. Z racji czekających nas licznych inwestycji na łódzkich drogach i związanych z tym dużych utrudnień w ruchu, ten projekt udostępni łodzianom szybszy środek transportu niż samochód lub rower - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, przypominając, że skuterami elektrycznymi, tak jak motocyklami i tradycyjnymi skuterami można poruszać się po bus pasach.

Aby rozpocząć korzystanie z blinkee.city należy najpierw zainstalować aplikację w smartfonie i założyć konto w systemie. Po weryfikacji konta użytkownik może na mapie sprawdzić, gdzie stoi najbliższy wolny skuter. Gdy już do niego dotrze, wystarczy założyć kask i ruszyć w drogę. Koszt minuty jazdy został ustalony na 0,69 zł. Dla studentów oraz seniorów przewidziane jest 15 proc. zniżki za korzystanie z elektrycznych skuterów. Najwygodniejszą formą płatności jest podpięcie karty kredytowej do konta w systemie.

W systemie możliwe jest też zarezerwowanie skutera (opłata 0,09 zł za minutę). To wygodne rozwiązanie gwarantuje, że po załatwieniu sprawy w jednym miejscu będzie można pojechać w dalszą drogę bez konieczności poszukiwania wolnego pojazdu.

W przeciwieństwie do systemu Łódzkiego Roweru Publicznego nie trzeba wcześniej zasilać konta pieniędzmi, ale z drugiej strony nie ma popularnych wśród rowerzystów 20 minut bezpłatnej jazdy. Dla odmiany, po ponad 100 minutach jazdy (jednego dnia) naliczanie opłat zostaje wstrzymane i dalsze korzystanie z elektrycznego skutera odbywa się już za darmo, bez względu na liczbę wypożyczonych przez użytkownika pojazdów w danym dniu.

Początkowo elektryczne skutery systemu blinkee.city będą dostępne w centrum Łodzi, co nie oznacza, że skuterem nie można wyjechać poza strefę – ważne jest, żeby podróż zakończyć wewnątrz strefy. Kończąc jazdę użytkownik może zostawić pojazd w dowolnym miejscy wewnątrz strefy (widocznej na mapie w aplikacji na smartfonie), pamiętając jednak o zgodnym z przepisami parkowaniu skutera.

Jak podkreśla Tomasz Kacprzak, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi, prywatnie wielki miłośnik jazdy motocyklem, do jazdy na skuterach elektrycznych nie potrzeba mieć prawa jazdy ani specjalistycznego stroju. Obowiązkowa jest za to jazda w kasku, który znajduje się na wyposażeniu każdego skutera. - Myślę, że na majową sesję przyjadę już takim skuterem - dodał Tomasz Kacprzak.

Do tej pory w Polsce ze scooter-sharingu w blinkee.city korzystali m.in. mieszkańcy Warszawy, Poznania, Gdańska, Gdyni, Sopotu i Krakowa. Mimo, iż blinkee.city funkcjonuje stosunkowo krótko (od marca 2017 r.) ma ponad 26 tys. zarejestrowanych użytkowników. Wkrótce usługa zostanie uruchomiona również poza granicami Polski, czyli w Budapeszcie i Walencji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
skuter
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....