TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Elektroniczne bilety w Zielonej Górze
UM ZIELONA GÓRA - Opublikowano: 31.01.2012 10:02:04
Elektroniczne bilety w Zielonej Górze

To będzie rewolucja –od 1 marca zaczną w mieście obowiązywać bilety elektroniczne. MZK Zielona Góra już zaczął wydawać wnioski o wydanie biletu. Chcąc uniknąć stania w kolejkach lepiej już teraz wypełnić wniosek. –„Wnioski są w naszych punktach sprzedaży od wtorku. Kilkaset już wydaliśmy”–przyznaje dyrektor MZK Zielona Góra, Barbara Langner. Dzisiaj w siedzibie przewoźnika specjaliści z mieleckiej firmy R&G Plus szkolą pracowników w obsłudze systemu. Bo elektroniczny bilet, to kawałek plastiku wielkości standardowej karty kredytowej. Z wtopionym procesorem umożliwiającym zapisywanie danych. Np. jaki bilet okresowy kupiliśmy, jakie ulgi nam przysługują ile pieniędzy mamy na koncie, kiedy skończy się jego ważność. Korzystając z opcji e-portmonetka możemy też kupować bilety jednorazowe.

E-bilet ma obowiązywać od 1 marca. Wtedy też zmieni się cennik za przewozy. Bilet warto posiadać, bo w e-portmonetce będzie kosztował od 1 zł do 3 zł w zależności od ilości przejechanych przystanków natomiast za tradycyjny, papierowy bilet trzeba będzie zapłacić 3 zł. Po co są potrzebne wnioski, do których musimy dołączyć zdjęcie? –„To pozwoli nam na przygotowanie spersonalizowanej e-karty, która oprócz nazwiska zawierać będzie informacje o ulgach przysługujących pasażerowi i czasie ich obowiązywania –tłumaczy dyrektor Langner. –Pasażer musi taki wniosek złożyć u nas z wyprzedzeniem. Potrzebne jest również zdjęcie. Najlepiej przynieść je z sobą, będzie się też można sfotografować na miejscu lub zeskanujemy zdjęcie z dotychczasowego biletu miesięcznego. Na przygotowanie e-karty potrzebujemy kilka dni.”

Na razie nie będą jeszcze wydawane. Specjaliści już kończą montaż w autobusach czytników e-kart. Później jeszcze przez miesiąc system będzie testowany. –„W Zielonej Górze z biletów okresowych korzysta ok. 8 tys. osób. Żeby nie było później kolejek już teraz wydajemy wnioski. Pasażer np. teraz kupując bilet okresowy wniosek pobierze, a kupując kolejny za miesiąc zostawi go w punkcie sprzedaży zaznaczając, w którym punkcie go odbierze. Gdy przyjdzie po kolejny bilet okresowy dostanie już e-kartę, którą na miejscu aktywuje wpłacając pieniądze –tłumaczy B. Langner. –W ten sposób ominiemy kolejki.”MZK planuje przeprowadzenie w lutym szerokiej kampanii informacyjnej, tłumaczącej jak korzystać z nowych biletów, kiedy i gdzie je kupować. Uwaga e-karty będą wydawane w czterech punktach MZK w mieście. Przy ul. Bema, Kupieckiej, Zawadzkiego-Zośki i w siedzibie MZK przy ul. Chemicznej.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Zielona Góra
bilet
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....