TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Dwie oferty na węzły przesiadkowe w Częstochowie
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 16.05.2018 00:06:51
Dwie oferty na węzły przesiadkowe w Częstochowie

Dwie oferty spłynęły w przetargu na budowę trzech węzłów przesiadkowych w Częstochowie wraz z infrastrukturą rowerową i przystankową. Miasto przeznaczyło na tę inwestycję 52,2 mln zł brutto; zaproponowane ceny to 77,9 mln zł oraz 81,2 mln zł brutto.

Węzły przesiadkowe mają powstać przy trzech częstochowskich dworcach: Głównym, Stradom oraz Raków. Pierwotnie zakładano, że mogą być gotowe jeszcze w tym roku; pierwszy przetarg został jednak unieważniony ze względu na oferty w przedziale 58,9 – 78,2 mln zł – przy budżecie określonym na 39,3 mln zł.

W ponownym przetargu oferty można było składać do wtorku. Ogłaszając ten przetarg na początku kwietnia br. Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie sygnalizował, że całe przedsięwzięcie ma zakończyć się za ponad dwa lata, do końca czerwca 2020 r.

Jak wynika z wtorkowej informacji Zarządu z otwarcia ofert, dwie oferty złożyły konsorcja: spółek z grupy NDI (za 77,9 mln zł brutto) oraz Strabag Infrastruktura Południe i Drog-Bud (81,2 mln zł).

Planowane węzły przesiadkowe mają usprawnić komunikację w Częstochowie: umożliwić łatwiejsze i wygodniejsze korzystanie z różnych form transportu oraz zachęcać do podróżowania komunikacją miejską, co w efekcie powinno zmniejszyć korki i poprawić płynność ruchu.

Projekt zakłada, że przy każdym z węzłów powstaną parkingi typu "park&ride" – łącznie ok. 380 miejsc postojowych dla samochodów i rowerów. Ponadto drogi rowerowe mają połączyć dworce z systemem miejskich ścieżek rowerowych. Przewidziano monitoring, przebudowę wybranych odcinków ulic Piłsudskiego i Pułaskiego oraz nowy układ drogowy wokół węzła przy dworcu Raków.

Zarówno nowe węzły przesiadkowe, jak i wybrane przystanki autobusowe i tramwajowe w Częstochowie, mają być objęte systemem dynamicznej informacji pasażerskiej.

Na system złoży się 50 elektronicznych tablic - pierwszych 10 na najpopularniejszych przystankach - w II Alei Najświętszej Marii Panny, przy domu handlowym Centrum, przy placach Biegańskiego i Daszyńskiego oraz przy Starym Rynku. System ma być użyteczny też dla osób niedowidzących i niewidomych, dzięki planowanemu zakupowi około tysiąca specjalnych pilotów.

Na realizację pierwotnie oszacowanego na 42,2 mln zł projektu węzłów przesiadkowych samorząd Częstochowy ma zagwarantowane blisko 27,5 mln zł unijnego dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych).

W pierwszym przetargu na wykonanie tego zadania oferty otwarto w październiku ub. roku. Ponieważ trzy złożone w terminie oferty przekroczyły określony na 39,3 mln zł budżet zamawiającego (opiewały na od 58,9 mln zł do 78,2 mln zł) postępowanie to zostało unieważnione.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
węzeł przesiadkowy
Częstochowa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....