TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Duża popularność biletomatów w Pabianicach
TransInfo.pl - Opublikowano: 07.11.2018 14:31:37
zdjęcie ilustracyjne

W październiku pasażerowie kupili w biletomatach 4.934 bilety. Przez pierwszych 6 dni listopada – już 2.184 bilety.

Dotychczas najpopularniejszym rodzajem biletu kupowanego w automacie jest jednorazowy ulgowy jednostrefowy za 1,30 zł – kupiono ich do 6 listopada 2.957 sztuk. Na drugim miejscu znalazły się bilety normalne za 2,60 zł, których sprzedano w automatach 1.910. Biletów za 65 groszy - 1.303. Zdecydowaną większość transakcji (98%) stanowił zakup biletów papierowych (pasażerowie kupili ich do 6 listopada 6.989). Bilety okresowe kodowane na Migawkach kupiło 129 osób, czyli 2% klientów.

Pasażerowie kupowali w biletomatach przede wszystkim bilety pabianickie (6.589 sztuk, co stanowiło 93% wszystkich sprzedanych biletów). Bilety łódzkie kupiono 490 razy (7%). W biletomatach można też kupić bilety łaskie na linię D i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na strefę A, ale zainteresowanie nimi okazało się niewielkie.

Dużo popularniejsze okazały się biletomaty stacjonarne od mobilnych. W tych stojących na przystankach pasażerowie kupili 6.400 biletów, a więc aż 90%. Pozostałe 10% transakcji (718 biletów) przebiegało w biletomatach mobilnych, zainstalowanych na razie w 10 autobusach. Urządzenia w pojazdach pojawiły się jednak później niż te na przystankach.

Spośród biletomatów stacjonarnych prawie połowa biletów (49% - 3.148 sztuk) została kupiona w biletomacie na przystanku Kilińskiego/SDH, który został oddany do użytku jako pierwszy. Dużą popularnością cieszy się automat na przystanku Grota-Roweckiego/Gryzla, w którym kupiono 1.922 bilety (30%). W kolejnych urządzeniach sprzedano już mniej biletów, ale zostały uruchomione dużo później. Na przystanku Kilińskiego/Zamkowa pasażerowie kupili 754 bilety (12%), a przy szpitalu – 576 (9%). Gotówką zakupiono 3.738 biletów (52,5%). Transakcje kartą dotyczyły 3.358 biletów (47,2%). Najmniej popularną formą płatności okazał się BLIK – z tej możliwości skorzystały tylko 22 osoby (0,3%). Zdecydowanie najwięcej biletów sprzedało się 1 listopada. Tego dnia pasażerowie w biletomatach kupili 548 biletów, najwięcej między 15.00 a 16.00 (aż 127 sztuk, czyli 23% wszystkich kupionych tego dnia).

Dotychczas uruchomione zostały 4 biletomaty stacjonarne i 10 mobilnych w autobusach. Zostanie ustawiony jeszcze jeden biletomat stacjonarny, na krańcówce przy dworcu kolejowym. Następnych 18 biletomatów mobilnych będzie do dyspozycji pasażerów w nowych autobusach hybrydowych. Na zakup urządzeń miasto pozyskało 85% dofinansowania ze środków Unii Europejskiej, w ramach projektu "Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pabianice
biletomat
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....