TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Duża popularność biletomatów w Pabianicach
TransInfo.pl - Opublikowano: 07.11.2018 14:31:37
zdjęcie ilustracyjne

W październiku pasażerowie kupili w biletomatach 4.934 bilety. Przez pierwszych 6 dni listopada – już 2.184 bilety.

Dotychczas najpopularniejszym rodzajem biletu kupowanego w automacie jest jednorazowy ulgowy jednostrefowy za 1,30 zł – kupiono ich do 6 listopada 2.957 sztuk. Na drugim miejscu znalazły się bilety normalne za 2,60 zł, których sprzedano w automatach 1.910. Biletów za 65 groszy - 1.303. Zdecydowaną większość transakcji (98%) stanowił zakup biletów papierowych (pasażerowie kupili ich do 6 listopada 6.989). Bilety okresowe kodowane na Migawkach kupiło 129 osób, czyli 2% klientów.

Pasażerowie kupowali w biletomatach przede wszystkim bilety pabianickie (6.589 sztuk, co stanowiło 93% wszystkich sprzedanych biletów). Bilety łódzkie kupiono 490 razy (7%). W biletomatach można też kupić bilety łaskie na linię D i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na strefę A, ale zainteresowanie nimi okazało się niewielkie.

Dużo popularniejsze okazały się biletomaty stacjonarne od mobilnych. W tych stojących na przystankach pasażerowie kupili 6.400 biletów, a więc aż 90%. Pozostałe 10% transakcji (718 biletów) przebiegało w biletomatach mobilnych, zainstalowanych na razie w 10 autobusach. Urządzenia w pojazdach pojawiły się jednak później niż te na przystankach.

Spośród biletomatów stacjonarnych prawie połowa biletów (49% - 3.148 sztuk) została kupiona w biletomacie na przystanku Kilińskiego/SDH, który został oddany do użytku jako pierwszy. Dużą popularnością cieszy się automat na przystanku Grota-Roweckiego/Gryzla, w którym kupiono 1.922 bilety (30%). W kolejnych urządzeniach sprzedano już mniej biletów, ale zostały uruchomione dużo później. Na przystanku Kilińskiego/Zamkowa pasażerowie kupili 754 bilety (12%), a przy szpitalu – 576 (9%). Gotówką zakupiono 3.738 biletów (52,5%). Transakcje kartą dotyczyły 3.358 biletów (47,2%). Najmniej popularną formą płatności okazał się BLIK – z tej możliwości skorzystały tylko 22 osoby (0,3%). Zdecydowanie najwięcej biletów sprzedało się 1 listopada. Tego dnia pasażerowie w biletomatach kupili 548 biletów, najwięcej między 15.00 a 16.00 (aż 127 sztuk, czyli 23% wszystkich kupionych tego dnia).

Dotychczas uruchomione zostały 4 biletomaty stacjonarne i 10 mobilnych w autobusach. Zostanie ustawiony jeszcze jeden biletomat stacjonarny, na krańcówce przy dworcu kolejowym. Następnych 18 biletomatów mobilnych będzie do dyspozycji pasażerów w nowych autobusach hybrydowych. Na zakup urządzeń miasto pozyskało 85% dofinansowania ze środków Unii Europejskiej, w ramach projektu "Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pabianice
biletomat

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....