TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Domax wybuduje węzły przesiadkowe w Zawierciu
- Opublikowano: 23.08.2019 15:30:13
Domax wybuduje węzły przesiadkowe w Zawierciu

23 lipca Gmina Zawiercie zawarła z firmą P.U.H. Domax Arkadiusz Mika umowę, której przedmiotem jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pod nazwą: "Budowa zintegrowanych węzłów przesiadkowych wraz z infrastrukturą Bike&Ride oraz wdrożenie systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (DIP) w Zawierciu".

Kontrakt opiewa na kwotę 13527814,44 PLN. Gmina przy tym planowała przeznaczyć na inwestycję 14014141,07 PLN brutto.

Wykonawca został wyłoniony spośród łącznie trzech oferentów, którzy przedstawili swoje propozycje w postępowaniu przetargowym. Konkurenci zwycięskiego podmiotu, którzy złożyli oferty ponad budżetem zamawiającego to:

  • - Eurovia Polska S.A. – z ceną 16315950,00 PLN,

  • - Hucz Sp. z o.o. Sp.k. – z ceną 15694280,14 PLN.

Realizacja przedsięwzięcia ma zakończyć się najpóźniej z dniem 1 października 2020 roku. Przedmiot zamówienia został objęty gwarancją w okresie 60 miesięcy. Wspomnijmy, że inwestycja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Cztery węzły

W ramach inwestycji mają powstać cztery węzły przesiadkowe:

- przy dworcu PKP - centrum przesiadkowe komunikacji miejskiej powstanie na terenie parkingu. W związku z dobrym stanem istniejącej nawierzchni jezdni, zostanie ona zaadaptowana (z niewielkimi zmianami, tzn. wymiany ubytków istniejącej nawierzchni z kostki) na zatoki autobusowe. Dodatkowo przy dworcu powstanie centrum przesiadkowe rowerowe wraz z wiatami rowerowymi o w kształcie odwróconej litery "U" (minimum 20 sztuk),

- w dzielnicy Kromołów - planowane jest tam utworzenie zintegrowanego centrum przesiadkowego oraz stacji rowerowej. Mają one być zlokalizowane na obszarze skweru w obrębie styku ul. Żelaznej, Targowej oraz Staromiejskiej,

- w Skarżycach - zintegrowane centrum przesiadkowe, w tym dla rowerów, zlokalizowane będzie przy ul. Okiennik, niedaleko skrzyżowania z ul. Skarżycką. Przy centrum przesiadkowym powstanie stacja naprawy rowerów,

- w Blanowicach - przy ul. Przyjaźni, nieopodal skrzyżowania z ul. Jesienną. Tutaj również powstanie centrum przesiadkowe dla rowerzystów wraz ze stacją naprawy rowerów.

Na terenie Zawiercia zostanie stworzony system komunikacyjnych tras rowerowych wraz ze zintegrowanymi centrami przesiadkowymi, które mają na celu zachęcenie mieszkańców do przechodzenia na bardziej ekologiczne i zrównoważone systemy transportowe w Zawierciu. Długofalowo wpłynie to na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Osoby pracujące oraz młodzież szkolna z okolicy będą mogły dojechać do centrum przesiadkowego rowerem, a następnie po pozostawieniu swoich jednośladów na parkingu Bike&Ride, kontynuować swoją podróż transportem publicznym.

SDIP

W ramach budowy zintegrowanych centrów przesiadkowych planuje się wdrożenie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej (SDIP). W każdej z czterech lokalizacji tj. przy dworcu PKP w centrum Zawiercia, przy ul. Staromiejskiej w Kromołowie, przy ul. Turystycznej w Skarżycach oraz w Blanowicach na terenie przystanku autobusowego "Blanowice Pętla" zamontowane zostaną tablice zmiennej treści informujące podróżnych o rzeczywistym czasie przyjazdów środków komunikacji publicznej.

Tablice przystankowe mają komunikować się z systemem dynamicznej informacji pasażerskiej www.kiedyPrzyjedzie.pl.

Przedmiotowe tablice będą zamontowane obok wiat przystankowych i skoordynowane zostaną z istniejącymi systemami operatora komunikacji publicznej. Wdrożony system musi być kompatybilny z istniejącą infrastrukturą informatyczną oraz powinien umożliwiać podróżującym wgląd w przebieg i aktualne położenie autobusu poprzez dedykowaną aplikację mobilną. W ramach inwestycji planuje się zakup czterech tablic na osobnym wysięgniku o wielkości niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania systemu oraz komfortowej obsługi.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
węzeł
SDIP
Zawiercie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....