TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Dobre statystyki radomskiego SDIP
MZDIK RADOM - Opublikowano: 12.08.2015 21:11:07
Dobre statystyki radomskiego SDIP

Liczba kursów nieprawidłowo wyświetlanych na tablicach Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w Radomiu stanowi ułamek procenta wszystkich pokazywanych tam odjazdów autobusów miejskich. Tak wynika ze statystyk za czerwiec i lipiec tego roku. To zaprzecza ostatnim doniesieniom mediów, że cały system funkcjonuje niewłaściwie.

MZDiK w Radomiu na bieżąco analizuje działanie Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Przykładowo w ciągu czerwca oraz lipca odnotowano łącznie 54 różne usterki. Dotyczyły one zaledwie ułamka procenta kursów wykonanych w tym czasie przez obu operatorów (MPK i spółki Michalczewski) - a jest tych kursów średnio ponad dwa i pół tysiąca w dni powszednie. Około 30 z powyższych usterek to przypadki przerwanej łączności między modułem odpowiedzialnym za łączność a serwerem systemu, czego efektem były nieprawidłowe informacje wyświetlane na tablicach stojących na przystankach (na przykład rozkładowy czas przyjazdu autobusu zamiast rzeczywistego). W większości przypadków ten brak łączności był spowodowany błędnym zalogowaniem się kierowców w systemie, zwłaszcza w czasie podmian na trasie. Operatorzy są jednak wyczuleni na tego typu sytuacje i stanowczo reagują, gdy kierowca w pośpiechu źle się zaloguje. Zaledwie dwa przypadki przerwanej łączności, które stwierdzono w czerwcu oraz lipcu, były natomiast spowodowane odpiętym kablem, który łączy moduł zawierający kartę SIM z modułem GPS. Ten zarzut padł ze strony pasażera, który po poprzednich artykułach napisał w tej sprawie list do jednej z radomskich gazet. Nieprawdą jest, że kable te są zamocowane w radomskich autobusach komunikacji miejskiej zbyt luźno lub samoistnie odpinają się na nierównych nawierzchniach dróg. Są one bowiem przykręcone śrubami i trzeba mocno się postarać, aby je odłączyć.

Nagrania zapowiedzi głosowych dla przystanków, które będą uruchomione w czasie Air Show, zlecono dawno temu (razem z nagraniami dla wszystkich pozostałych przystanków). Autor listu do gazety nie musi zatem martwić się o to, czy ktoś w MZDiK "ewentualnie wpadnie na taki pomysł" (to cytat z tego listu). Głośność zapowiedzi przystankowych odtwarzanych w autobusach sprawdzana jest regularnie i na bieżąco. W tym tygodniu będą prowadzone kolejne takie kontrole w autobusach komunikacji miejskiej - zarówno dotyczące działania zapowiedzi głosowych, jak i klimatyzacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZDiK Radom
Radom
SIP
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....