TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Dobiega końca budowa dwóch przystanków w Jeleniej Górze
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 23.11.2019 14:45:18 5 komentarzy
Dobiega końca budowa dwóch przystanków w Jeleniej Górze (foto: PKP PLK)

Jelenia Góra Zabobrze i Jelenia Góra Przemysławowa to dwa nowe przystanki kolejowe, z których od połowy grudnia będą korzystać podróżni w stolicy Karkonoszy.

W ramach inwestycji PKP PLK przebudowały wcześniej dwa inne przystanki - Jelenia Góra Sobieszów i Jeleniej Góra Cieplice.

Dwa nowe przystanki kolejowe Jelenia Góra Zabobrze i Jelenia Góra Przemysławowa zostaną oddane do użytku 15 grudnia. Tym samy zakończy się realizacja projektu, obejmującego cztery przystanki w Jeleniej Górze. Nowe i przebudowane przystanki zdecydowanie poprawiają dostęp do kolei w obszarze aglomeracji jeleniogórskiej.

Przystanek Jelenia Góra Zabobrze będzie posiadał dwa perony jednokrawędziowe, zaś na Jeleniej Górze Przemysłowej dostęp do pociągu będzie z jednego peronu jednokrawędziowego. Dojścia do pociągów są przystosowane dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Między peronami przejdziemy w poziomie torów, lecz dla bezpieczeństwa podróżnych są urządzenia rogatkowe i monitoring.

W ramach inwestycji przebudowane zostały tory w rejonie nowych przystanków, zamontowano trzy nowe rozjazdy i odpowiednio przebudowano sieć trakcyjną. Przebudowa dwóch przystanków oraz budowa dwóch nowych kosztowały niemal 23 mln zł, z czego ponad 15 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Jelenia Góra
przystanek
 • Zdzich – 25.11.2019

  Może okazać się tak,że PKP PLK otworzy przystanki a nie będzie do nich dojścia.Miasto miało wybudować chodniki a nawet przetargu jeszcze nie zrobili.Na Zabobrzu w przyszłości można by pomyśleć o wybudowaniu przejścia na Osiedle Robotnicze po moście gdzie zostały rozebrane tory do Lwówka.Obecnie mieszkańcy tej dzielnicy mimo że będą mieć przystanek pod domami to nie mają do niego dojścia ponieważ odgradza ich rzeka.

 • mechanik – 27.11.2019

  @Zdziech Przecież tam nie ma nawet pół kilometra dojścia. Człowieku, opanuj się ;)

 • Zdzich – 27.11.2019

  @mechanik no właśnie to jest bardzo blisko ale jest rzeka. Kiedyś miasto planowało nowy most w tym miejscu ale na planach się skończyło. Dzisiaj można wykożystać niepotrzebny już most.

 • mechanik – 29.11.2019

  @Zdzich Rozumiem Twoje racje, ale przykro mi - PLK w takim przypadku, dla kilkudziesięciu osób które mają 500m do kolei, nawet palcem nie kiwnie. Bardzo zdziwiłbym się gdyby zareagowali inaczej.

 • Zdzich – 29.11.2019

  @mechanik W sumie ja też :)))) No ale zainteresujemy jako mieszkańcy władze miasta tym tematem.Plan jest trochę szerszy.Nie wiem czy znasz Jelenią bo projekt jest taki aby połączyć Stare Miasto i zachodnią część Zabobrza nowym ciągiem pieszo-rowerowym i tutaj ten most właśnie byłby przydatny.Zarówno dla pasażerów jak i rowerzystów.Ale pewnie w Warszawce mało to kogo interesuje.......

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....