TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Do końca 2018 powstaną 3 częstochowskie węzły
PAP tl/ PAP - Opublikowano: 06.06.2017 14:05:22
27,5 mln zł z Unii na węzły przesiadkowe

Do końca 2018 r. przy trzech dworcach w Częstochowie mają powstać węzły przesiadkowe z parkingami dla samochodów i rowerów. Szacowany na ponad 42 mln zł projekt obejmuje też m.in. opracowanie nowoczesnego systemu informacji dla pasażerów oraz rozbudowę dróg rowerowych.

Miasto uzyskało na ten cel blisko 27,5 mln zł dofinansowania ze środków unijnych - podało w poniedziałek biuro prasowe częstochowskiego magistratu.

W ramach inwestycji powstaną trzy węzły przesiadkowe integrujące transport zbiorowy z indywidualnym. Zlokalizowane będą przy częstochowskich dworach: Głównym, Stradom i Raków.

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk podkreślił, że kompleks węzłów przesiadkowych ułatwi mieszkańcom korzystanie z różnych form transportu m.in. poprzez możliwość przesiadki np. z samochodu na pociąg czy autobus. "Chcemy jak najwięcej osób przekonać do podróżowania komunikacją miejską, zmniejszać korki, poprawiać płynność ruchu w mieście. Efekty projektu będą służyć zarówno mieszkańcom, jak i wszystkim przyjezdnym" - powiedział.

Jak podało biuro prasowe, na każdym z tych węzłów wybudowane zostaną parkingi typu park&ride (parkuj i jedź) obejmujące w sumie ok. 380 miejsc postojowych dla samochodów i rowerów. W ramach projektu powstaną też drogi rowerowe łączące dworce z dotychczasowym systemem DDR. Ponadto – częściowo za środki unijne, a częściowo za własne – miasto przebuduje odcinki ulic Piłsudskiego i Pułaskiego oraz układ drogowy wokół węzła przy dworcu Raków.

Węzły przesiadkowe oraz wybrane przystanki komunikacyjne na terenie całego miasta zostaną objęte Systemem Dynamicznej Informacji Pasażerskiej; na 50 tablicach cyfrowych niebawem wyświetlane będą informacje dla pasażerów. Projekt zakłada też zakup około tysiąca pilotów do obsługi tego systemu przez osoby niedowidzące i niewidome.

Zdaniem dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie Mariusza Sikory, cała inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca 2018 r. Dokumentacja jest już gotowa; MZDiT jest obecnie na etapie uzyskiwania pozwoleń na budowę, a wkrótce zamierza rozpisać przetarg wykonawczy.

Wartość projektu (przed rozstrzygnięciem przetargu wykonawczego) to blisko 42,2 mln zł, z czego przyznane dofinansowanie unijne (ze środków z RPO Województwa Śląskiego w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych) to blisko 27,5 mln zł. (PAP)

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Częstochowa
węzeł
transport rowerowy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....