TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Defibrylatory w gdańskich pojazdach. Docelowo we wszystkich
GDANSK.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 12.07.2019 14:08:31
Defibrylatory w gdańskich pojazdach. Docelowo we wszystkich (foto: GAiT)

Dziewięć gdańskich tramwajów i 46 autobusów wyposażonych jest w proste w obsłudze defibrylatory.

Wkrótce pojawią się we wszystkich nowych i we wszystkich modernizowanych pojazdach GAiT, docelowo będą zamontowane we wszystkich pojazdach gdańskiej spółki komunikacyjnej.

Cztery urządzenia znajdują się w tramwajach NGd99, jedno w tramwaju 114Na oraz cztery w N8C, a 46 urządzeń jeździ na pokładzie nowych Mercedesów Citaro. Na początek projekt zakłada montaż defibrylatorów we wszystkich nowych oraz modernizowanych tramwajach i autobusach GAiT.

Dwa lata temu zakończyliśmy modernizację pięciu tramwajów niskopodłogowych, dlatego uznaliśmy, że jest to dobry moment, żeby takie urządzenia zainstalować w tych pojazdach. Liczymy, że będzie to wzmocnienie bezpieczeństwa mieszkańców Gdańska. Obecnie modernizujemy tramwaje N8C i w nich także są sukcesywnie montowane defibrylatory. 30 kolejnych będzie w nowych Pesach Jazz Duo, a 46 jeździ już w nowych Citaro. Planujemy, że takie urządzenia pojawią się docelowo we wszystkich pojazdach – mówi Maciej Lisicki, prezes Gdańskich Autobusów i Tramwajów.

AED - Zautomatyzowany Defibrylator Zewnętrzny

AED – Zautomatyzowany Defibrylator Zewnętrzny, to niewielkie urządzenie. Korzystanie z niego jest bezpieczne i dla ratownika, i dla poszkodowanego. Defibrylator sam automatycznie analizuje pracę serca w ciągu kilku sekund, jeśli serce bije chaotycznie, aparat "rekomenduje" wstrząs terapeutyczny i "prowadzi" akcję ratowniczą. Jeśli urządzenie nie wykryje takiej potrzeby, nie poda wstrząsu terapeutycznego, ale podpowie dalsze działania. Dane statystyczne pokazują, że szansa na uratowanie życia człowieka, gdy podejmie się akcję ratunkową z użyciem AED, wynosi 70%.

Naszym priorytetem było to, aby defibrylatory były jak najbardziej skuteczne i intuicyjne w obsłudze. Bardzo istotnym i pomocnym elementem dla nas, była możliwość zdalnego monitorowania i kontroli wszystkich defibrylatorów przez system, który nadzoruje wyznaczony pracownik. Dlatego zdecydowaliśmy się na nowoczesny model defibrylatora LIFEPAK CR2 i dzięki temu cały czas mamy informację o tym co dzieje się z naszymi defibrylatorami – dodaje Maciej Lisicki.

Ważnym elementem projektu jest także przeszkolenie pracowników GAiT z udzielania pierwszej pomocy z użyciem tego modelu defibrylatora.

Fajnie było obserwować początkową niepewność, a czasem nawet strach niektórych przed użyciem defibrylatora AED z rosnącą w czasie szkoleń aprobatą i przeświadczeniem o sensie prowadzenia Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej z użyciem AED - mówi Piotr Kubiszewski z firmy DefiMed, która nadzoruje realizację.

Do tej pory przeszkolono już kilkuset pracowników GAiT.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GAiT
Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....