TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Dawać maseczki czy mandaty? Sposoby Poznania, Grudziądza i Torunia
TransInfo.pl - Opublikowano: 30.07.2020 20:00:36
Dawać maseczki czy mandaty? Sposoby Poznania, Grudziądza i Torunia; fot. ZTM Poznań

Trwa ogólnopolska "Akcja maseczka", która ma na celu przypomnienia pasażerom o obowiązku zasłaniania ust i nosa w komunikacji miejskiej. W wielu miastach trwają kontrole, w które angażuje się policja, straż miejska, czy kontrolerzy w komunikacji miejskiej.

Przypomnijmy, że według rozporządzenia Rady Ministrów należy zasłaniać usta i nos oraz zachować dystans społeczny w miejscach publicznych. To m.in. środki komunikacji miejskiej. Z obowiązku zwolnione są dzieci do 4. roku życia, chorzy i astmatycy. Wszystkich lekceważących ten obowiązek prowadzący pojazd może wyprosić z autobusu czy tramwaju, policja czy straż miejska może "wlepić" mandat w wysokości do 500 zł. Ponadto mundurowi mogą skierować wniosek do sanepidu, który z kolei może nałożyć karę nawet do 30 tys. złotych.

Edukacyjne rozmowy w Poznaniu

W lipcu ZTM Poznań przypomniał o obowiązku zasłaniania ust i nosa w tramwajach i autobusach. Podczas akcji kontrolerzy biletów pracowali w towarzystwie policjantów. Pasażerom, którzy nie przestrzegali wciąż obowiązującego nakazu zasłaniania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki lub przyłbicy w pojazdach transportu publicznego zwracano uwagę i edukowano o takiej konieczności.

-"Zależy nam na zdrowiu pasażerów, a docierają do nas głosy, że są osoby lekceważące obowiązek noszenia maseczek w tramwaju lub autobusie. Stąd pomysł wspólnej z Policją akcji uświadamiającej, której celem nie było karanie, lecz edukacja – mówi Małgorzata Pilichowska-Woźniak, zastępca dyrektora ZTM Poznań ds. sprzedaży i obsługi klientów. – Dzięki zasłanianiu ust i nosa wciąż wspólnie możemy zadbać o nasze zdrowie bezpieczeństwo sanitarne. Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą – dodaje.

W trakcie całodniowej akcji na różnych liniach komunikacji miejskiej zaobserwowano, że zdecydowana większość pasażerów nosi maseczki. Byli jednak pasażerowie, którzy tego obowiązku nie przestrzegali i toczyła się wówczas rozmowa edukacyjna. Wiele osób stosujących się do obowiązku noszenia maseczek bardzo pozytywnie reagowało na akcję, podczas której także rozdawano ulotki informacyjne.

Toruń z mandatami

W lipcu - na prośbę MZK Toruń – autobusowe kontrole rozpoczęli funkcjonariusze Straży Miejskiej i policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Toruniu.

-"Nie musimy w tym celu zatrzymywać pojazdów. Osoby bez maseczek najczęściej pouczamy. Dopiero tych, którzy kolejny raz nie przestrzegają nakazu, karzemy mandatem. Może on sięgnąć 500 zł, ale tak wysokiego dotąd nikomu nie wymierzyliśmy - mówi Mirosław Bartulewicz, komendant Straży Miejskiej w Toruniu.

Strażnicy i policjanci mają świadomość tego, że przyjęcia mandatu każdy może odmówić. Gdy sprawa trafi do sądu, ten z pewnością weźmie pod uwagę to, że obowiązek zakrywania ust i nosa wynika "tylko" z rozporządzenia wydanego na czas pandemii.

Grudziądz rozdaje

W Grudziądzu kontrolerzy biletów zaczęli rozdawać maseczki pasażerom miejskich autobusów. Akcja ma potrwać "do wyczerpania zapasów".

-"W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców kontrolerzy będą rozdawać pasażerom komunikacji miejskiej jednorazowe maseczki. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów, jednak Miejski Zakład Komunikacji i Wydział Komunikacji Miejskiej będzie na bieżąco kontrolował potrzeby mieszkańców. Dodatkowo na drzwiach autobusów i tramwajów pojawią się plakaty informacyjne, przypominające o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Także patrole piesze Straży Miejskiej będą się poruszać komunikacją miejską i będą informować mieszkańców o obowiązku noszenia maseczki - poinformowała Natalia Granica z Urzędu Miasta w Grudziądzu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
pasażer
Poznań
Grudziądz
Toruń

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....