TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Darmowe przejazdy w całej krakowskiej metropolii. Dla uczniów
TransInfo.pl - Opublikowano: 28.08.2018 16:30:37
Darmowe przejazdy w całej krakowskiej metropolii

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z 13 gmin, wchodzących w skład Metropolii Krakowskiej, będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji zbiorowej w trakcie nadchodzącego roku szkolnego. We wtorek  - 28 sierpnia - przedstawiciele samorządów podpisali porozumienie w tej sprawie.

Obecnie z bezpłatnych przejazdów autobusami i tramwajami mogą korzystać w czasie roku szkolnego uczniowie podstawówek i gimnazjów w stolicy Małopolski. Od 1 września dołączą do nich uczniowie z Czernichowa, Kocmyrzowa-Luborzycy, Liszek, Michałowic, Mogilan, Niepołomic, Skawiny, Świątnik Górnych, Wieliczki, Wielkiej Wsi, Zabierzowa oraz Zielonek.

Jak przypomniał we wtorek Tadeusz Trzmiel, zastępca prezydenta Krakowa i członek zarządu stowarzyszenia Metropolia Krakowska, rozmowy na temat ujednolicenia zasad korzystania z komunikacji publicznej wykonywanej przez pojazdy Komunikacji Miejskiej w Krakowie (KMK) dla uczniów na terenie Krakowa i ościennych gmin trwały od zeszłego roku. "Teraz takie same zasady będą obowiązywały w 13 gminach Metropolii" - zaznaczył.

Roman Ptak, burmistrz Niepołomic i członek zarządu MK ocenił, że porozumienie dotyczące bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży to kolejny efekt dobrej współpracy samorządów tworzących Metropolię Krakowską.

-"To dobra wiadomość dla uczniów i ich rodziców. Porozumienie pozwoli też wypracować nam korzystne rozwiązania na przyszłość" - zaznaczył.

Porozumienie zawarto na okres roku szkolnego 2018/2019. Według szacunków stowarzyszenia do bezpłatnych przejazdów będzie uprawnionych około 25 tysięcy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy uczęszczają do szkół na terenie swoich gmin lub innych gmin wchodzących w skład porozumienia.

Bezpłatne przejazdy będą przysługiwać uczniom wyłącznie w trakcie roku szkolnego - od września do czerwca, z wyłączeniem dwóch miesięcy wakacji. Żeby z nich skorzystać wystarczy okazać ważną legitymację szkolną. Koszty wprowadzania ulgi szacowane są na około 1,2 mln zł rocznie i zostaną zrekompensowane przez gminy, które wprowadziły bezpłatną komunikację.

Według danych przedstawionych przez Trzmiela, komunikacja miejska w Krakowie utrzymuje obecnie 65 linii aglomeracyjnych zwykłych, trzy przyspieszone i osiem nocnych.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
BKM
metropolia
ZIKiT Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....