TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Darmowe e-booki na przystankach w Gdańsku
UM GDAŃSK - Opublikowano: 29.09.2015 20:31:21
Darmowe e-booki na przystankach w Gdańsku

12 książek - m.in. najnowsze powieści Marka Krajewskiego i Łukasza Orbitowskiego, bestsellerowa opowieść o designie Marcina Wichy i zabawne opowiastki dla dzieci Marcina Prokopa - będzie można za darmo ?wypożyczyć? na gdańskich przystankach tramwajowych i autobusowych. Akcja ?Czytaj PL!?, która rozpoczyna się 1 października w największych polskich miastach, ma promować czytelnictwo.

Darmowe e-booki pobrać będzie można z pomocą nośników reklamowych na przystankach komunikacji miejskiej w Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Aby wypożyczyć książkę wystarczy pobrać aplikację mobilną Czytaj PL!, a następnie zeskanować przy jej pomocy kod QR umieszczony na plakacie przy okładce danej książki. E-książki będzie można czytać na smartfonie lub tablecie.-Zakładamy, że z darmowych wypożyczalni skorzysta nawet 100 tysięcy osób ? mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego organizującego kampanię.

Kampania miała już wcześniejsze odsłony wyłącznie w Krakowie. Wtedy z wypożyczalni darmowych e-booków skorzystało kilkanaście tysięcy osób.

Wśród tytułów, które będzie można wypożyczyć w trzystu przystankowych e-bibliotekach znalazły się zarówno bestsellery, jak i bardziej ambitne publikacje. Do dyspozycji miłośników nowych technologii i kryminału będą powieści: ?Arena szczurów? Marka Krajewskiego, ?Kasacja? Remigiusza Mroza i ?Inna dusza? Łukasza Orbitowskiego. Dla fanów mocnych historii w e-bookowych wypożyczalniach umieszczono także bezkompromisowe rozmowy Patryka Vegi z policjantami ? ?Złe psy. W imię zasad? i pierwszy thriller 2.0 ? ?Notebook? Tomasza Lipki. Miłośnicy wielkiej literatury będą mogli przeczytać jedną z najważniejszych skandynawskich powieści XX wieku ? ?Kolosa? Finna Alnaesa. W wypożyczalniach ?Czytaj PL!? nie zabrakło też głośnej pozycji ?Jak przestałem kochać design? Marcina Wichy. Listę dostępnych pozycji zamykają: ostatnia powieść z serii Uniwersum Metro 2033 ? ?Otchłań? Roberta J. Szmidta, zabawna czeska powieść ?Ostatnia arystokratka? Evžena Bočka, reportaże o trzydziestolatkach pochodzących z małych miasteczek zebrane w tomie ?Zaduch? Marty Szarejko, a także ?Obietnica Łucji? Doroty Gąsiorowskiej.

Darmową aplikację Czytaj PL! można pobrać w sklepach App Store i Google Play. Akcja ?Czytaj PL!? będzie trwała od 1 do 31 października. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie www.czytajPL.pl. We wszystkich miastach drogę do ciytylightów z najlepszymi książkami pomoże czytelnikom znaleźć aplikacja mobilna jakdojade.pl.

Warto przypomnieć, że Gdańsk promuje czytelnictwo w komunikacji już od wielu lat: w 2013 roku w gdańskich tramwajach pojawiło się kilkaset książek przekazanych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną. Ponieważ książki te bardzo szybko się ?wyczytały?, kolejna edycja akcji polegała na umieszczeniu w tramwajach plakatów - wirtualnych półek z książkami - umożliwiających pobranie kilkudziesięciu ciekawych lektur za pomocą kodów QR.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....