TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Darmowe e-booki na przystankach w Gdańsku
UM GDAŃSK - Opublikowano: 29.09.2015 20:31:21
Darmowe e-booki na przystankach w Gdańsku

12 książek - m.in. najnowsze powieści Marka Krajewskiego i Łukasza Orbitowskiego, bestsellerowa opowieść o designie Marcina Wichy i zabawne opowiastki dla dzieci Marcina Prokopa - będzie można za darmo ?wypożyczyć? na gdańskich przystankach tramwajowych i autobusowych. Akcja ?Czytaj PL!?, która rozpoczyna się 1 października w największych polskich miastach, ma promować czytelnictwo.

Darmowe e-booki pobrać będzie można z pomocą nośników reklamowych na przystankach komunikacji miejskiej w Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Aby wypożyczyć książkę wystarczy pobrać aplikację mobilną Czytaj PL!, a następnie zeskanować przy jej pomocy kod QR umieszczony na plakacie przy okładce danej książki. E-książki będzie można czytać na smartfonie lub tablecie.-Zakładamy, że z darmowych wypożyczalni skorzysta nawet 100 tysięcy osób ? mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego organizującego kampanię.

Kampania miała już wcześniejsze odsłony wyłącznie w Krakowie. Wtedy z wypożyczalni darmowych e-booków skorzystało kilkanaście tysięcy osób.

Wśród tytułów, które będzie można wypożyczyć w trzystu przystankowych e-bibliotekach znalazły się zarówno bestsellery, jak i bardziej ambitne publikacje. Do dyspozycji miłośników nowych technologii i kryminału będą powieści: ?Arena szczurów? Marka Krajewskiego, ?Kasacja? Remigiusza Mroza i ?Inna dusza? Łukasza Orbitowskiego. Dla fanów mocnych historii w e-bookowych wypożyczalniach umieszczono także bezkompromisowe rozmowy Patryka Vegi z policjantami ? ?Złe psy. W imię zasad? i pierwszy thriller 2.0 ? ?Notebook? Tomasza Lipki. Miłośnicy wielkiej literatury będą mogli przeczytać jedną z najważniejszych skandynawskich powieści XX wieku ? ?Kolosa? Finna Alnaesa. W wypożyczalniach ?Czytaj PL!? nie zabrakło też głośnej pozycji ?Jak przestałem kochać design? Marcina Wichy. Listę dostępnych pozycji zamykają: ostatnia powieść z serii Uniwersum Metro 2033 ? ?Otchłań? Roberta J. Szmidta, zabawna czeska powieść ?Ostatnia arystokratka? Evžena Bočka, reportaże o trzydziestolatkach pochodzących z małych miasteczek zebrane w tomie ?Zaduch? Marty Szarejko, a także ?Obietnica Łucji? Doroty Gąsiorowskiej.

Darmową aplikację Czytaj PL! można pobrać w sklepach App Store i Google Play. Akcja ?Czytaj PL!? będzie trwała od 1 do 31 października. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie www.czytajPL.pl. We wszystkich miastach drogę do ciytylightów z najlepszymi książkami pomoże czytelnikom znaleźć aplikacja mobilna jakdojade.pl.

Warto przypomnieć, że Gdańsk promuje czytelnictwo w komunikacji już od wielu lat: w 2013 roku w gdańskich tramwajach pojawiło się kilkaset książek przekazanych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną. Ponieważ książki te bardzo szybko się ?wyczytały?, kolejna edycja akcji polegała na umieszczeniu w tramwajach plakatów - wirtualnych półek z książkami - umożliwiających pobranie kilkudziesięciu ciekawych lektur za pomocą kodów QR.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....