TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Czy 3,40 zł to kwota warta nerwów?
ZTM TL, TransInfo - Opublikowano: 27.07.2017 14:54:05 4 komentarze
Czy 3,40 zł to kwota warta nerwów?

Pracownik Zarządu Transportu Miejskiego sprawdzający bilety w tramwaju linii 24 został w miniony poniedziałek poturbowany przez pasażera jadącego bez biletu. Gapowicz niestety uciekł.

W związku z tym publikujemy stanowisko ZTM w tej sprawie:

Agresja i przemoc wobec kontrolerów biletów to zachowania niedopuszczalne i nieakceptowalne pod żadnym pozorem i w żadnej sytuacji. Zwłaszcza, że tego rodzaju zdarzenia wywołują osoby nieposiadające ważnego biletu na przejazd, czyli de facto dopuszczające się kradzieży. Skoro więc ktoś ma odwagę i w pełni świadomie dopuszcza się jednego przewinienia w postaci jazdy na "na gapę", powinien mieć odwagę cywilną do przyjęcia mandatu w razie kontroli, a nie dopuszczać się kolejnego, bardzo poważnego przewinienia jakim jest stosowanie przemocy wobec osoby wykonującej swoją pracę.

Trudno zrozumieć tak agresywne zachowanie i wyrządzanie krzywdy drugiemu człowiekowi. Najtańszy normalny bilet na przejazd stołeczną komunikacją miejską kosztuje 3,40 zł. Czy naprawdę warto "zaoszczędzić" taką sumę po to, żeby narażać się na nieprzyjemności w postaci mandatu? Czy chęć uniknięcia słusznej kary może stanowić powód do stosowania przemocy?


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontroler
ZTM Warszawa
 • reaktor – 27.07.2017

  Ale też nie bez winy są poozostali pasażerowie bo powinni reagować na agresję złodzieja bez biletu .

 • Damian – 28.07.2017

  Ja jestem kontrolerem w pociągu, wszedł młody człowiek znany mi z nie jednej jazdy na gapę, w drzwiach mówię jemu nie ma biletu nie ma jazdy on trzymając dwa piwa w ręce mówi mi ostentacyjnie że ma prawo jechać na bilecie kredytowanym a moim obowiązkiem jest taki wystawić, odpowiadam że na piwo jest a na bilet nie ma 4 zł ?, wysiadka puki pociąg stoi w peronie na to on do bicia bo nie obsłużyłem szanownego podróżnego który nie płaci mandatów a ma ich chyba już z 50 prze zemnie wypisanych.W końcu daję radę i wyprowadzam go do drzwi. Podróżni widzą to i mówią mi mógł go pan puścić, co panu zależy. Pytam podróżnych dlaczego wy sobie nie dacie krzywdy zrobić za 4zł a drugiego winnego bronicie, mi nikt w sklepie nie podaruje produktu gdy zabraknie do zakupów 4zł . Regułą jest współżycie w społeczeństwie i od pewnych zasad jest wyjątek, odpuszczam gdy np. ktoś przejechał jeden przystanek za daleko bo zaspał i tak ma karę bo się musi wracać ale nie brońcie ludzie winnych podróżnych tylko dlatego że przyszedł ten zły kanar.

 • santel – 28.07.2017

  Wniosek jest taki po tych dwóch powyższych opiniach , że społeczeństwo w swojej głupocie sprzyja złodziejstwu i złodziejom !

 • PawelNed – 30.07.2017

  Ja nie zapomne sytuacji jak pracowalem jako "kanar w mzk" i byla wlasnie sytuacja jeden z pasarzerow nie mial biletu i kolega zaczal wypisywac mandat a ludziska za nim zostaw chlopaka daruj jemu zeby sie wzial za porzadna prace a nie ludzi przesladuje itd a on na to ze lubi ta prace i lepiej byscie sami spojrzeli na siebie czy wykonujecie prawidlowo swoje obowiazki zaraz nastala cisza w calym autobusie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....