TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Częstochowa zawiesza ulgowe bilety okresowe!
- Opublikowano: 25.03.2020 19:30:27
Częstochowa zawiesza ulgowe bilety okresowe!

Aby ograniczyć przemieszczanie się dzieci i młodzieży szkolnej oraz seniorów środkami komunikacji miejskiej częstochowski organizator komunikacji zawiesza możliwość przejazdów na podstawie okresowych biletów ulgowych, a także ich sprzedaż.

-"Pierwszeństwo muszą mieć osoby dojeżdżające do pracy" - wyjaśnił w środowej informacji rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Maciej Hasik.

-"Dlatego od 25 marca do odwołania MZDiT we współpracy z MPK zawiesza możliwość przejazdu na podstawie okresowych biletów ulgowych, a także doładowanie i sprzedaż okresowych biletów ulgowych. Ważność biletów wydanych przed 25 marca będzie przedłużona na okres równy zawieszeniu" - poinformował rzecznik.

Zakaz przemieszczania

Jak zaznaczył, termin wynika z wprowadzonych przez rząd ograniczeń w przemieszczaniu się i konieczności zapewnienia odpowiednich warunków podróżowania w środkach komunikacji miejskiej.

"W obecnej sytuacji – zgodnie z krajowymi wytycznymi i ostatnimi obostrzeniami – należy czasowo ograniczyć przemieszczenie się dzieci i młodzieży szkolnej oraz seniorów środkami częstochowskiego MPK, pierwszeństwo muszą mieć osoby dojeżdżające do pracy" - wyjaśnił Hasik.

Zmiany, zmiany

W tej samej informacji prasowej rzecznik podał, że częstochowski organizator transportu miejskiego oraz miejski przewoźnik w związku z rządowymi ograniczeniami wprowadzili limity pojemności pojazdów (połowa miejsc siedzących danego pojazdu). Liczby te są podawane na drzwiach.

"Prosimy pasażerów o bezwzględne stosowanie się do zasad" - podkreślił Hasik.

Przypomniał też, że od 1 kwietnia autobusy i tramwaje częstochowskiego MPK będą w dni powszednie kursowały według rozkładów wakacyjnych - wobec wytycznych dot. ograniczeń w przemieszczaniu i zawieszenia zajęć w szkołach. Mniejsza częstotliwość kursów ma dotyczyć głównie połączeń, z których korzystała młodzież szkolna.

Ponadto od 1 kwietnia w Częstochowie ma rozpocząć się pierwszy z tegorocznych cyklów gruntownego czyszczenia i naprawy ok. 400 wiat przystankowych. Zlecona przez MZDiT usługa polega m.in. na odkażaniu środkami chemicznymi, a także substancjami z zawartością alkoholu przy użyciu pary pod wysokim ciśnieniem. Częstotliwość czyszczenia przystanków zostanie zwiększona.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bilet
ulga
Częstochowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....