TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Częstochowa podpisała umowę na budowę trzech węzłów przesiadkowych
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 18.10.2018 12:04:30
Częstochowa podpisała umowę na budowę trzech węzłów przesiadkowych

Wartą niespełna 69 mln zł umowę na budowę trzech węzłów przesiadkowych podpisali w środę częstochowscy samorządowcy.

Węzły mają powstać do końca sierpnia 2020 r. przy trzech częstochowskich dworcach: głównym, Stradom oraz Raków.

Pierwotnie miasto zakładało, że węzły będą gotowe jeszcze w tym roku. Pierwszy przetarg został jednak unieważniony ze względu na oferty w przedziale 58,9–78,2 mln zł – przy budżecie 39,3 mln zł. W drugim, także unieważnionym przetargu, miasto przeznaczyło na inwestycję 52,2 mln zł brutto; zaproponowane ceny dwóch ofert wyniosły jednak 77,9 mln zł oraz 81,2 mln zł brutto.

Rozstrzygnięcie przyniósł dopiero trzeci przetarg, w którym oferty otwarto 12 września br. Spłynęło ich pięć: od 68,9 mln zł do 89,5 mln zł brutto. Umowę zawarto z najtańszym oferentem: Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego.

Jak wynika ze środowej informacji miasta, firma zadeklarowała, że prowadząc inwestycję będzie się starała minimalizować uciążliwości dla mieszkańców. Jako pierwsze mają rozpocząć się roboty związane z podziemną infrastrukturą węzła przy dworcu głównym (z początkiem listopada). W przyszłym roku będą prowadzone równolegle w trzech lokalizacjach.

"Liczę, że po zakończeniu tej inwestycji Częstochowa stanie się lepiej skomunikowanym i bardziej przyjaznym miastem, po którym podróżuje się różnymi środkami transportu" - powiedział cytowany przez miasto jego prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Jednym z celów inwestycji ma być zmniejszenie w Częstochowie ruchu drogowego w godzinach szczytu. Ma ona zachęcić choć część z 40 tys. mieszkańców regionu, którzy codziennie przyjeżdżają do tego miasta, do zamiany lub ograniczenia korzystania z prywatnych samochodów na rzecz transportu publicznego.

Przedsięwzięcie zakłada, że przy każdym z węzłów powstaną parkingi typu "park&ride" – łącznie ok. 380 miejsc postojowych dla samochodów i rowerów. Ponadto drogi rowerowe mają połączyć dworce z systemem miejskich ścieżek rowerowych. Przewidziano monitoring, przebudowę wybranych odcinków ulic Piłsudskiego i Pułaskiego oraz nowy układ drogowy wokół węzła przy dworcu Raków.

Zasadnicze prace budowlane dotyczące węzłów przesiadkowych mają zakończyć się do końca czerwca 2020 r., a wykonanie całości umowy planowane jest do końca sierpnia 2020 r.

Zarówno nowe węzły przesiadkowe, jak i wybrane przystanki autobusowe i tramwajowe w Częstochowie, mają być objęte systemem dynamicznej informacji pasażerskiej. System ma być użyteczny też dla osób niedowidzących i niewidomych, dzięki zakupowi około tysiąca specjalnych pilotów.

Otwarcie ofert na wykonanie systemu dynamicznej informacji - wydzielonego z kontraktu na węzły przesiadkowe – zaplanowano na 18 października br.

Na realizację pierwotnie oszacowanego na 42,2 mln zł projektu węzłów przesiadkowych samorząd Częstochowy ma zagwarantowane blisko 27,5 mln zł unijnego dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Częstochowa
węzeł przesiadkowy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....