TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Częstochowa i Rybnik ograniczają komunikację miejską
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 20.03.2020 13:30:40
Częstochowa i Rybnik ograniczają komunikację miejską; fot. MZDiT Częstochowa

Samorządy Częstochowy i Rybnika ograniczają od piątku, 20 marca i soboty, 21 marca funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Jak wyjaśniają, o ile np. w Rybniku w zwykłe dni robocze mieszkańcy odbywali dotąd ok. 27 tys. przejazdów, w ostatnich dniach było ich nieco ponad 5 tys.

Częstochowa

Jak wynika z informacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie, od piątku zawieszone do odwołania zostaje kursowanie weekendowych linii nocnych (poza linią 80), a pojedyncze kursy niektórych linii autobusowych mogą zostać zawieszone także w ciągu dnia.

Z kolei od 1 kwietnia wszystkie autobusy i tramwaje MPK w Częstochowie do odwołania będą kursowały według wakacyjnego rozkładu jazdy.

Bieżące informacje na ten temat będą dostępne m.in. na tablicach nowego Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, którego testy właśnie zakończyły. Odtąd pokazywany ma być na nich rzeczywisty czas przyjazdu autobusów czy tramwajów wraz z niezbędnymi komunikatami.

Częstochowa o szczegółach informuje też na stronach mzd.czest.pl i mpk.czest.pl. W zależności od rozwoju sytuacji nie wyklucza kolejnych, tymczasowych modyfikacji w organizacji komunikacji miejskiej.

Rybnik

Od soboty i od poniedziałku zmiany wprowadzi natomiast samorząd Rybnika - na liniach organizowanych przez miejscowy Zarząd Transportu Zbiorowego. W sobotę i niedzielę autobusy będą tam kursowały według niedzielnego rozkładu jazdy; od poniedziałku do środy – według sobotniego - z dodatkowymi kursami na liniach 28, 29 i 52.

W dalszym ciągu w Rybniku nie będą obsługiwane kursy linii nocnych. Informacje o kursowaniu autobusów w kolejnych dniach ZTZ zamierza podawać w miarę bieżącej sytuacji.

Jak argumentują przedstawiciele rybnickiego samorządu, w dniu robocze zwykle mieszkańcy korzystają tam z ok. 27 tys. przejazdów, w ciągu doby, a w ostatnią środę było to niewiele ponad 5 tys. W ostatnich dniach poza godzinami szczytu z autobusów w Rybniku korzystało przeciętnie od 2 do 5 osób na cały kurs.

Już wcześniej, od poniedziałku, co najmniej do 25 marca ograniczył kursy autobusów, tramwajów i trolejbusów Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM), poprzez który komunikację miejską w centralnej części woj. śląskiego organizuje zrzeszająca 41 tamtejszych miast i gmin Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Na terenie działania ZTM obowiązuje rozkład jazdy ważny w dni robocze wolne od zajęć szkolnych. Liczbę kursów zmniejszono o 4-6 proc. Metropolia deklarowała, że jeśli niektóre połączenia będą obciążone i niewystarczające, częstotliwość kursowania będzie zwiększana; dopuszczała też jednak dalsze ograniczenia.

W całym regionie przewoźnicy komunikacji miejskiej są zobowiązywano przez organizatorów m.in. do zatrzymywania się na wszystkich przystankach i otwierania wszystkich drzwi (poza pierwszymi, które mieszczą się w wyznaczanych dla kierowców strefach bezpieczeństwa). Pojazdy na końcach tras są możliwie wietrzone, a w bazach bardziej, niż zwykle czyszczone.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rozkład
Rybnik
Częstochowa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....