TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Cyfrowe tablice na przystankach w Jaworznie? Na razie test
TransInfo.pl - Opublikowano: 30.08.2016 16:39:36
fot. PKM Jaworzno

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie testuje nową technologię, która może zrewolucjonizować istnienie i funkcjonowanie tradycyjnych rozkładów jazdy na przystankach. W miniony piątek, 26 sierpnia na przystanku "Pechnik" w stronę Osiedla Stałego PKM uruchomił nowoczesną e-papierową tablicę. Wyświetla ona w czasie rzeczywistym informacje o najbliższych odjazdach autobusów. To pierwsze tego typu urządzenie w Polsce.

PKM stara się ciągle rozwijać informację pasażerską i doposażać kolejne strategiczne przystanki w wyświetlacze informujące o faktycznych godzinach przyjazdu autobusów. Niestety w wielu miejscach występują problemy z doprowadzeniem energii elektrycznej, a same koszty zakupu i utrzymania dużych tablic LCD są bardzo wysokie. Dlatego też, bazując na pomyśle zaczerpniętym w Londynie, spółka uruchomiła własną tabliczkę w niezwykle energooszczędnej technologii e-papieru.

- "Technologia e-ink pozwala prezentować na matrycy nie tylko tradycyjne rozkłady w formie "tabliczkowej", ale również te "dynamiczne" w czasie rzeczywistym" - wyjaśnia Zbigniew Nosal, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie. - "Zastosowanie e-papieru do tych celów pozwoli na zmniejszenie kosztów zmian i aktualizacji rozkładów jazdy na przystankach, gdyż nie trzeba fizycznie drukować i przyklejać kartki, tylko rozkład aktualizuje się z systemu informatycznego automatycznie. Zapewni to również zawsze aktualną wersję rozkładu i - poprzez dodatkową prezentację odjazdów w czasie rzeczywistym - w znaczny sposób poprawi standard obsługi naszych pasażerów."

Matryca e-ink jest zasilana panelem fotowoltaicznym, posiada zamontowany unikatowy autorski system podgrzewania. Do zasilania działającego całą dobę urządzenia wystarczy energia ze źródła odnawialnego - panelu solarnego z akumulatorem. Zmagazynowana energia posłuży także do podświetlenia tekstu w nocy i zapewni 15-sekundową częstotliwość odświeżania danych o odjazdach autobusów w czasie rzeczywistym, pochodzących z systemu kiedyPrzyjedzie.pl.

- "W chwili obecnej dokonamy wnikliwych testów prototypowego urządzenia i wykażemy czy możliwe jest jego szersze zastosowanie na kolejnych przystankach. Wierzymy, że odpowiednio zaprojektowana obudowa zapewni poprawne działanie nawet podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. W przyszłości tego typu urządzenia być może będą mogły z powodzeniem zastąpić tradycyjne, papierowe rozkłady jazdy w gablotach przystankowych" - dodaje Zbigniew Nosal.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM Jaworzno
informacja pasażerska
infrastruktura przystankowa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....