TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Cyfrowe tablice na przystankach w Jaworznie? Na razie test
TransInfo.pl - Opublikowano: 30.08.2016 16:39:36
fot. PKM Jaworzno

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie testuje nową technologię, która może zrewolucjonizować istnienie i funkcjonowanie tradycyjnych rozkładów jazdy na przystankach. W miniony piątek, 26 sierpnia na przystanku "Pechnik" w stronę Osiedla Stałego PKM uruchomił nowoczesną e-papierową tablicę. Wyświetla ona w czasie rzeczywistym informacje o najbliższych odjazdach autobusów. To pierwsze tego typu urządzenie w Polsce.

PKM stara się ciągle rozwijać informację pasażerską i doposażać kolejne strategiczne przystanki w wyświetlacze informujące o faktycznych godzinach przyjazdu autobusów. Niestety w wielu miejscach występują problemy z doprowadzeniem energii elektrycznej, a same koszty zakupu i utrzymania dużych tablic LCD są bardzo wysokie. Dlatego też, bazując na pomyśle zaczerpniętym w Londynie, spółka uruchomiła własną tabliczkę w niezwykle energooszczędnej technologii e-papieru.

- "Technologia e-ink pozwala prezentować na matrycy nie tylko tradycyjne rozkłady w formie "tabliczkowej", ale również te "dynamiczne" w czasie rzeczywistym" - wyjaśnia Zbigniew Nosal, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie. - "Zastosowanie e-papieru do tych celów pozwoli na zmniejszenie kosztów zmian i aktualizacji rozkładów jazdy na przystankach, gdyż nie trzeba fizycznie drukować i przyklejać kartki, tylko rozkład aktualizuje się z systemu informatycznego automatycznie. Zapewni to również zawsze aktualną wersję rozkładu i - poprzez dodatkową prezentację odjazdów w czasie rzeczywistym - w znaczny sposób poprawi standard obsługi naszych pasażerów."

Matryca e-ink jest zasilana panelem fotowoltaicznym, posiada zamontowany unikatowy autorski system podgrzewania. Do zasilania działającego całą dobę urządzenia wystarczy energia ze źródła odnawialnego - panelu solarnego z akumulatorem. Zmagazynowana energia posłuży także do podświetlenia tekstu w nocy i zapewni 15-sekundową częstotliwość odświeżania danych o odjazdach autobusów w czasie rzeczywistym, pochodzących z systemu kiedyPrzyjedzie.pl.

- "W chwili obecnej dokonamy wnikliwych testów prototypowego urządzenia i wykażemy czy możliwe jest jego szersze zastosowanie na kolejnych przystankach. Wierzymy, że odpowiednio zaprojektowana obudowa zapewni poprawne działanie nawet podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. W przyszłości tego typu urządzenia być może będą mogły z powodzeniem zastąpić tradycyjne, papierowe rozkłady jazdy w gablotach przystankowych" - dodaje Zbigniew Nosal.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM Jaworzno
informacja pasażerska
infrastruktura przystankowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....