TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Co szykuje Katarzynka 2016?
MPK POZNAŃ Iwona Gajdzińska, TL, TransInfo - Opublikowano: 24.11.2016 13:05:55
Moderus Gamma (foto: poznan.pl)

W tym roku festyn w zajezdni na Franowie z okazji Święta Katarzyny Aleksandryjskiej zapowiada się szczególnie atrakcyjnie. Po raz pierwszy zostanie publicznie zaprezentowany  najnowszy tramwaj Moderus Gamma, obok  starych i nowych autobusów i tramwajów pokazane zostaną zabytkowe traktorki ściągnięte z różnych zakątków Wielkopolski, czynne będzie minikino, w którym będą wyświetlane filmy nadesłane na konkurs "Komunikacyjnie nakręceni". Nie zabraknie wycieczek po zajezdni. Ci, którzy zechcą popróbować swoich sił jako motorniczowie, będą mieli na to szansę pod czujnym okiem instruktora jazdy. Wiele innych atrakcji będzie też czekać na pasażerów w zajezdni na Madalinie.

MPK w Poznaniu zaprasza w niedzielę, 27 listopada w godzinach od. 12:00 do 16:00.

Drzwi otwarte do zajezdni Franowo - niedziela, 27 listopada godz. 12:00 ? 16:00

Otwarcie minikina, w którym prezentowane będą obrazy nadesłane na konkurs "Komunikacyjnie nakręceni". A ponieważ święto Katarzyny od Koła to dobra sposobność, by nagrodzić jego laureatów, o godz. 12:30 ogłoszone będą wyniki konkursu i najlepsze filmy.

Atrakcyjnie zapowiada się wystawa taboru. Po raz pierwszy w Poznaniu zostanie publicznie zaprezentowany nowy tramwaj Moderus Gamma. Uświetni on wystawę ponad 20 naszych pojazdów mniej lub bardziej znanych z ulic Poznania.

Po raz pierwszy w historii Katarzynek wśród naszych eksponatów znajdą się zabytkowe traktorki ściągnięte z różnych miejsc Wielkopolski. Gwoli katarzynkowej tradycji organizowane będą tramwajowe wycieczki po największej zajezdni Poznania, MPK da też wszystkim chętnym szansę na samodzielne poprowadzenie tramwaju.

W zajezdni na Madalińskiego wyeksponowane będą różne typy  autobusów, wagon konny oraz inne zabytki, pojazdy techniczne oraz wagony, które MPK chce odbudować, czyli Heidelberg, 4N oraz "enka" ze Stoczni Gdańskiej.

Z okazji Katarzynek  uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa kursująca co 30 minut, a obsługiwana społecznie  przez członków Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych.

Trasa linii specjalnej

Franowo ? (przejazd przez zajezdnię) ? os. Lecha ? rondo Rataje ? Półwiejska ? Górna Wilda - Madalińskiego ? Głogowska ? rondo Kaponiera ? św. Marcin ? Marcinkowskiego -- most św. Rocha ? os. Lecha - Franowo

Msza tramwajarska poprzedzona koncertem Orkiestry Miasta Poznania przy MPK Poznań - niedziela

27 listopada godz. 14:30

Obchodom  święta Katarzyny Aleksandryjskiej zawsze towarzyszy nabożeństwo o godz. 15:00 w Kościele Mariackim przy ul. Głogowskiej 97, która odbywa się  z udziałem kapelana MPK, proboszcza tej parafii ks.prałata Eugeniusza Antkowiaka i Orkiestry Miasta Poznania, która dodaje nabożeństwu wyjątkowej oprawy.

Mszę poprzedzi koncert Orkiestry Miasta Poznania przy MPK Poznań pod batutą Jarosława Gerlicha, który rozpocznie się już o godz. 14:30.

Złote wajchy dla pracowników MPK Poznań ? piątek,  25 listopada  godz. 14:00,  Teatr Nowy

Dzień św. Katarzynki jako jeden z najważniejszych dni w kalendarzu MPK, to także  najlepsza okazja, by uhonorować  najbardziej wyróżniających się pracowników i podziękować im za codzienny trud. Uroczystość wręczania im pamiątkowych statuetek ? "Złotych Wajch" odbędzie się 25 listopada o godz. 14:00 w Teatrze Nowym przy. ul. Dąbrowskiego w Poznaniu.

"Złote Wajchy" ?  przyznawane są od 2000 roku,  przez wieloosobową Kapitułę, która wybiera 20 wyróżniających się pracowników spośród wielu kandydatów proponowanych przez organizacje związkowe, kierowników działów jak też  grupy pracowników. Uhonorowani zostają przedstawiciele różnych zawodów: kierowcy, ślusarze, mechanicy, dyspozytorzy, instruktorzy jazdy, ratownicy, motorniczowie, elektromonterzy?  Ci wszyscy, którzy dla  pasażerów, dla miasta i firmy robią coś więcej niż nakazują codzienne zadania i obowiązki.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Poznań
katarzynka
zajezdnia
Moderus Gamma

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....