TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Co planują w Częstochowie?
UM CZĘSTOCHOWA TL, TransInfo - Opublikowano: 31.01.2017 00:05:32
Częstochowa mocno inwestuje w infrastrukturę rowerową

W najbliższych miesiącach Miejski Zarząd Dróg i Transportu ogłosi przetargi na inwestycje, z których skorzystają nie tylko kierowcy, ale także użytkownicy częstochowskiej komunikacji miejskiej oraz piesi.

Jedną z bardziej kosztownych z zaplanowanych inwestycji będzie całkowita przebudowa drogi powiatowej nr 6607 przy ul. Kiedrzyńskiej na ponad 700-metrowym odcinku od ul. Dekabrystów wraz ze skrzyżowaniem. W ramach prac pojawi się tam nowa nawierzchnia, po obu stronach zostanie ułożony chodnik, a po stronie zachodniej ? droga dla rowerów ścieżka rowerowa z asfaltobetonu. Inwestycja obejmie też budowę zatok przystankowych wraz z wiatami. Częstochowa zdobyła wcześniej niemal 2,36 mln dofinansowania na ten cel z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Uzyskane przez miasto środki pokryją połowę szacowanych kosztów kwalifikowanych tej inwestycji. 

Kolejną wymagającą dużych nakładów inwestycją będzie most, który pojawi się nad rzeką Kucelinką przy ul. Legionów. Istniejący tam obecnie most, zapewniający najkrótszą drogę ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Euro-Parku Mielec na DK-1, ma ograniczoną nośność. Budowa nowego będzie miała znaczenie w kontekście jednego z rozwojowych priorytetów Częstochowy, jakim jest zagospodarowanie terenów inwestycyjnych zarówno w specjalnej strefie ekonomicznej, jak i poza nią ? na całym obszarze aktywności gospodarczej w tym rejonie miasta.

W zamierzeniach jest też przebudowa pl. Orląt Lwowskich oraz prace przy ul. Kamińskiego i  Kasztanowej. Nawierzchnia zostanie też przebudowana przy ul. Wilgowej oraz na ul. Bohaterów Katynia ? na odcinku od ul. Rakowskiej do ul. Zesłańców Sybiru.

Zostaną zaprojektowane oraz zbudowane dwie zatoki autobusowe przy ul. Michałowskiego. Jednocześnie pojawi się tam infrastruktura przystankowa. 

Część inwestycji ? jak choćby remont chodnika przy ul. Pużaka od strony zachodniej ? zostanie zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Chodniki ? wraz z parkingami ?  odnowione zostaną także przy ul. Bacewicz, również w ramach BO.  

Sygnalizacja świetlna ? która też znalazła się na liście planowanych zamówień MZDiT ? pomoże korzystać z przejścia dla pieszych przez aleję Jana Pawła II na wysokości ul. Partyzantów oraz przejścia przez aleję Bohaterów Monte Cassino w rejonie węzła przy ul. Piastowskiej.

Większość postępowań przetargowych rozpocznie się w marcu bieżącego roku. Na liście przetargów planowanych przez MZDiT znalazły się też ? oprócz wspomnianych prac budowlanych ? liczne zadania związane z utrzymaniem miejskiej infrastruktury komunikacyjnej, jak m.in. bieżące utrzymanie przystanków, parkomatów w Strefie Płatnego Parkowania czy dróg w warunkach zimowych i letnich w latach 2017-2020. W lutym ogłoszony zostanie także przetarg na usługę w postaci montażu sygnalizatorów akustycznych, które z pewnością przysłużą się przechodniom niedowidzącym i niewidomym.

Orientacyjna wartość zamówień planowanych w najbliższym czasie do realizacji przez MZDiT to ponad 88 mln zł. 

Warto przypomnieć, że w trakcie postępowania przetargowego są zadania związane z dwoma największymi przedsięwzięciami dotyczącymi infrastruktury drogowej Częstochowy, a więc rozbudową DK-46 ? ul. Głównej i ul. Przejazdowej ? wraz z budową obejścia ul. św. Barbary do ul. Pułaskiego oraz przebudową Alei Wojska Polskiego ? DK-1. Na obie inwestycje Częstochowa zdobyła unijne środki w łącznej wysokości 260 mln zł (w jakiej kwocie będą realizowane okaże się po rozstrzygnięciu przetargów na projekt i wykonanie). Z tymi sztandarowymi miejskimi inwestycjami wiąże się też jeden z przetargów zaplanowanych przez MZDiT już na luty, a mianowicie wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej rozbudowy ul. Korfantego na odcinku od ronda Szwejkowskiego do ul. Bugajskiej (DK-46) wraz z budową węzła.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Częstochowa
droga dla rowerów
inwestycja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....