TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Co ma parking do funduszu kolejowego
URZĄD MIASTA KROSNA TL, Transinfo - Opublikowano: 02.12.2016 22:00:17 2 komentarze
Kostkę Bauma poświęcić też trzeba

Parking w obrębie przystanku kolejowego Krosno?Polanka jest już  dostępny dla parkujących. To pierwsza na Rusi Czerwonej inwestycja zrealizowana przy wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Kolejowego.

Zakres wykonanych prac obejmował przebudowę zjazdu publicznego, budowę jezdni i miejsc postojowych, odwodnienia i oświetlenia parkingu. Koszt inwestycji wyniósł  około 141,5 tys. zł. Na jej realizację miasto otrzymało dotację celową ze środków województwa podkarpackiego oraz gmin Jedlicze, Sanok i Zagórz. Kwota wsparcia wyniosła łącznie 40 000 zł.

Przedsięwzięcie jest przykładem dobrej współpracy samorządów w zakresie rozwoju infrastruktury kolejowej w regionie, poprawy komfortu dla pasażerów i zwiększenia wykorzystania tego środka transportu. Jest komplementarne z pozostałymi planowanymi działaniami służącymi modernizacji i rewitalizacji linii kolejowej nr 108, obniżeniu niwelety torów w ciągu ul. Lwowskiej a także skróceniu czasu dojazdu do Rzeszowa poprzez budowę łącznicy kolejowej. Rozwój transportu kolejowego to niezwykle istotny element poprawy dostępności komunikacyjnej oraz atrakcyjności turystycznej całej południowej części województwa podkarpackiego ? podkreśla prezydent Krosna Piotr Przytocki.

Wojewódzki Fundusz Kolejowy tworzą gminy zlokalizowane wzdłuż linii kolejowej nr 108 oraz województwo podkarpackie. Samorządy na mocy porozumienia zawartego w kwietniu 2016 r. zobowiązały się do współpracy przy realizacji zadań służących poprawie infrastruktury kolejowej, ułatwiających pasażerom dostęp do tej formy komunikacji. Utworzyły fundusz, w ramach którego do 2018 r. każda gmina przeprowadzi na swoim terenie zadanie inwestycyjne, otrzymując dofinansowanie  w postaci dotacji celowej od pozostałych partnerów Funduszu.

W ramach Wojewódzkiego Funduszu Kolejowego w Krośnie został oddany do użytkowania parking przy ul. ks. Stanisława Decowskiego, który będzie obsługiwał przystanek kolejowy Krosno?Polanka. Inwestycja ma na celu umożliwienie pasażerom bezpiecznego pozostawienia kilkunastu samochodów na parkingu i kontynuacji podróży pociągiem ? informuje dr Tomasz Soliński, zastępca prezydenta miasta.

W uroczystym otwarciu parkingu uczestniczył marszałek województwa Władysław Ortyl.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Parking P+R
centrum przesiadkowe
Krosno
  • www – 05.12.2016

    Co wy tu wyjeżdżacie z "Rusią Czerwoną"? Nie przesadzacie coś niecoś, bo nadużywacie nazwy historycznej??? Krosno jakby co leży w Polsce, jakby ktoś w redakcji zapomniał:-(

  • Autor – 07.12.2016

    Krosno leży w Polsce, w regionie historycznym Ruś Czerwona (stąd np. do 1939 r. było w woj. lwowskim). Takie są fakty, czy się to komuś podoba, czy nie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....