TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Co częstochowianie powiedzą o komunikacji?
TransInfo.pl - Opublikowano: 18.04.2016 19:14:53
Co częstochowianie powiedzą o komunikacji?

2 tys. gospodarstw domowych w Częstochowie odwiedzą ankieterzy, aby zapytać o preferencje komunikacyjne mieszkańców miasta. Rozpoczynające się w poniedziałek badanie pomoże stworzyć plan rozwoju transportu.

- W obecnym okresie programowania środków unijnych mamy zapewnione dofinansowanie do inwestycji wspierających komunikację i transport zbiorowy. Planujemy m.in. zmodernizować linię tramwajową, zainwestować w kolejne nowe tramwaje i autobusy, projektujemy też centra przesiadkowe. Środki chcemy wykorzystać optymalnie, a system komunikacji w mieście udoskonalać zgodnie z wolą częstochowian ? mówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.

Dlatego w kwietniu i maju w Częstochowie na zlecenie Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Urzędu Miasta, we współpracy z Miejskim Zarządem Dróg i Transportu oraz częstochowskim MPK, firma Star ITS przeprowadzi kompleksowe badania ankietowe preferencji komunikacyjnych mieszkańców. Mają one na celu ocenę obecnego systemu komunikacji publicznej i znalezienie jego potencjalnie słabszych stron, a następnie wyznaczenie kierunków - zarówno rozwoju infrastruktury, jak i organizacji przewozów, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Zakres badań obejmie nie tylko tory tramwajowe, przystanki i przebieg linii autobusowych, ale również ścieżki rowerowe, punkty przesiadkowe i politykę parkingową.

W czasie badań - od 18 kwietnia do 13 maja - ankieterzy chcą dotrzeć do 2000 gospodarstw domowych we wszystkich dzielnicach Częstochowy. Ankieterzy, którzy będą pojawiać się w domach częstochowian od poniedziałku do piątku po godz. 17, będą wyposażeni w specjalne identyfikatory. Wśród ankietowanych rozlosowane zostaną nagrody w postaci miejskich upominków i gadżetów.

W końcowej fazie etapu badań w formie wywiadów bezpośrednich, ankieta udostępniona zostanie także online i każdy zainteresowany częstochowianin będzie miał możliwość jej wypełnienia, a tym samym ?dołożenia? swojej opinii w sprawie komunikacji. Ankieta online będzie dostępna w maju, a w końcu czerwca mają być znane wyniki i analiza badań wraz z rekomendacjami na przyszłość.

Ankieta oraz badania ruchu (które będą prowadzone przez Star ITS równolegle) są elementem szerszych działań podjętych przez UM, mających na celu przygotowanie nowej kompleksowej strategii rozwoju miasta powiązanej z miejskim programem rewitalizacji i planem mobilności miejskiej.

W spotkaniu informującym o rozpoczęciu badania ankietowego uczestniczyli m.in. przedstawiciele zarządu firmy Star ITS z Gdańska ? Martyna Abendrot i Tomasz Turczynowicz, naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju UM Piotr Grzybowski, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu Stanisław Sosnowski oraz dyrektor ds. rozwoju i inwestycji MPK w Częstochowie Artur Siwek.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Częstochowa
badania
Star ITS
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....