TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Chiny: Wraca produkcja - wraca transport
TransInfo.pl - Opublikowano: 26.02.2020 09:30:07
Chiny: Wraca produkcja - wraca transport

Chiński rząd rozluźnia kwarantannę w niektórych regionach oraz zapewnia transport - od samolotów, przez pociągi, po autobusy - by umożliwić pracownikom powrót do zakładów. Prezydent Xi Jinping wskazał, że czas "wrócić do normalnego życia" - pisze 25 lutego dziennik "Financial Times".

Druga światowa gospodarka rozpoczyna powrót do normalnej produkcji po okresie zamknięć spowodowanych epidemią Covid-19.

Kraj musi wrócić do pracy

W weekend Prezydent Chin Xi Jinping wskazał władzom lokalnym kraju, że kraj musi wrócić do pracy. Regiony niskiego ryzyka powinny zdaniem głowy państwa wrócić do "pełnej produkcji i normalnego życia" - podała rządowa agencja prasowa Xinhua. Prezydent dodał, że w połowie chińskich regionów nie stwierdzono przypadków Covid-19.

W poniedziałek rady dwóch miast opłaciły wynajęcie samolotu, by 170 pracowników mogło powrócić z centralnie położonego Hanzhong do będącego węzłem handlowym miasta Yiwu w prowincji Zhejiang. Władze Taizhou - innej miejscowości w Zhejiang - obiecały zaś firmom zwrot wszelkich kosztów poniesionych na powroty pracowników pociągami i autokarami.

Pekin i Szanghaj zorganizowały zaś specjalne floty autokarów, które transportują mieszkańców z terenów wiejskich.

Plus premia

Władze prowincji Henan, gdzie znajduje się kluczowa fabryka Foxconna - czołowego dostawcy Apple - rozluźniły dotychczasową kwarantannę dla pracowników i nakazały lokalnym organom "pomoc w powrocie do pracy kadrom zakładu Foxconn w Zhengzhou".

W zeszłym tygodniu firma musiała wstrzymać powrót pracowników z powodu środków bezpieczeństwa wdrożonych na poziomie prowincji, jednak nowy system pozwala zdrowym pracownikom z regionów niższego ryzyka na powrót do pracy.

Rejon Xinan (także położony w prowincji Henan) był jednym z wielu podmiotów organizujących transport dla kadr Foxconna bezpośrednio pod wrota fabryki w Zhengzhou. Jeszcze w niedzielę z Yanjin do zakładu przyjechało sześć autokarów z 131 zdrowymi pracownikami. Z miasta Xingyang wysłano 23 busy z 740 osobami, a z Puyang w eskorcie policji przejazd do fabryki wykonało 36 autokarów z 803 pracownikami.

Foxconn postanowił podwyższyć premię dla powracających pracowników do równowartości ok. 750 USD. Nie są to największe premie tego typu, bo konkurencyjny dostawca Apple Pegatron oferuje za powrót do kampusu firmy w Szanghaju ok. 1,4 tys. USD.

Powrót giganta

ChRL chce jak najszybciej wrócić do poziomu produkcji sprzed kryzysu. W poniedziałek światowe giełdy notowały straty w związku z obawami co do koronawirusa. Wiele firm wskazało zaś, że epidemia Covid-19 wpłynie na ich wyniki finansowe.

Według rządowych danych emigranci stanowią ponad jedną trzecią całkowitej siły roboczej w Chinach - przeszło 291 mln z 775 mln osób. Ostre zasady kwarantanny sprawiły jednak, że znaczna część pracowników nie mogła powrócić do zakładów po Święcie Wiosny.

W poniedziałek chińskie władze potwierdziły, że większość dużych koncernów w siedmiu kluczowych prowincjach kraju na wschodzie wznowiła już produkcję. Duże problemy z funkcjonowaniem nadal mają jednak małe i średnie przedsiębiorstwo - tylko ok. 30 proc. z nich wznowiło działalność biznesową. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
Chiny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....