TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Bytom tworzy strategię elektromobilności. Razem z mieszkańcami
UMB TransInfo.pl - Opublikowano: 09.07.2019 13:36:38
Bytom tworzy strategię elektromobilności. Razem z mieszkańcami (foto: UMB)

W odpowiedzi na wzrost w ostatnich latach poziomu zanieczyszczenia środowiska, Bytom przystąpił do stworzenia Strategii Rozwoju Elektromobilności.

Aby podjęta inicjatywa była skuteczna, do stworzenia tego dokumentu niezbędna będzie opinia mieszkańców miasta. W tym celu powstała ankieta, w której bytomianie mogą przekazać swoje sugestie.

Elektromobilność to szereg działań mających na celu rozpowszechnienie stosowania pojazdów elektrycznych oraz zasilanych innymi rodzajami paliw jak LNG lub CNG, zarówno w komunikacji publicznej jak i prywatnej, ładowanych przy pomocy stacji ładowania zlokalizowanych w miejscach publicznych lub na terenie prywatnych posesji. To także promowanie przemieszczania się zeroemisyjnymi środkami transportu, jak np. rower lub hulajnoga oraz wszelkie działania podjęte w celu ograniczenia hałasu komunikacyjnego i emisji szkodliwych substancji pochodzących ze spalin samochodowych.

Ankieta pierwszym etapem Strategii 

Kwestionariusz ankiety online to pierwszy etap tej inicjatywy. Na podstawie udzielonych przez mieszkańców odpowiedzi, stworzona zostanie Strategia Rozwoju Elektromobilności. Ostatnim etapem jest wdrożenie założeń tego dokumentu. W ankiecie mieszkańcy mogą między innymi: wyrazić swoje zdanie na temat ewentualnego powiększenia Strefy Płatnego Parkowania, poprzeć i wskazać lokalizację parkingów "Parkuj i Jedź", przekazać opinię na temat roweru miejskiego oraz wypożyczalni elektrycznych hulajnóg (również ze wskazaniem propozycji lokalizacji ich stacji), wypowiedzieć się w sprawie tzw. carpoolingu (wspólnych przejazdów samochodem) oraz car sharingu czyli wypożyczalni samochodów.

Ankieta jest całkowicie anonimowa. Podczas jej wypełniania, konieczne będzie podanie jedynie informacji, które pozwolą na doprecyzowanie udzielonych odpowiedzi, w tym wieku wypełniającego oraz część miasta jaką zamieszkuje ankietowany. Możliwość wyrażenia swojego zdania w temacie elektromobilności potrwa do 9 lipca. Strategia rozwoju elektromobilności powstanie około połowy sierpnia – radni będą ją procedować podczas wrześniowej sesji.

Bytom w programie od 2018 roku

Bytom przystąpił do programu ogłoszonego pod koniec 2018 roku przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którego celem jest wsparcie działań jednostek samorządu terytorialnego niezbędnych do realizacji polityki elektromobilności. W puli do rozdysponowania jest 10 milionów złotych. Póki co ogłoszona została lista podmiotów, które zakwalifikowały się do programu. Bytom znalazł się na tej liście. O tym, ile dofinansowania otrzymamy, dowiemy się w późniejszym terminie.

Link do ankiety .Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bytom
elektromobilność

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....