TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Bydgoszcz może tworzyć metropolię!
UM BYDGOSZCZ - Opublikowano: 30.10.2015 00:41:42 1 komentarz
Bydgoszcz może tworzyć metropolię!

Ustawa o metropoliach w kształcie korzystnym dla Bydgoszczy została podpisana przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę. Nowe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2016 roku.

Metropolie to nowa forma współpracy gmin i powiatów. Ustawa określa m.in. zasady tworzenia związków metropolitalnych, ich zakres działania i organy. Zgodnie z uchwalonymi przepisami, obszar metropolitalny to spójna pod względem przestrzennym strefa oddziaływania, zamieszkała przez co najmniej 500 tys. mieszkańców. Związki metropolitalne będzie tworzyć Rada Ministrów w drodze rozporządzenia, określając ich nazwy i granice. Rozporządzenia mają być wydawane nie później niż 30 kwietnia.

Do zadań związku metropolitalnego należeć ma wykonywanie zadań publicznych w zakresie m.in. kształtowania ładu przestrzennego, rozwoju obszaru związku, publicznego transportu zbiorowego, współdziałania w ustalaniu przebiegu dróg krajowych i wojewódzkich oraz sprawy promocji.

W przyjętym kształcie ustawa jest korzystna dla Bydgoszczy, która wraz z otaczającymi ją gminami liczy ponad pół miliona mieszkańców. Wcześniej odrzucono też poprawki narzucające konieczność tworzenia związku metropolitalnego z Toruniem. Więcej na ten temat TUTAJ.

- Ustawa zakłada pełną dobrowolność w zakresie tworzenia metropolii. To było moim celem. Współpraca z każdym jest możliwa, ale nie można stawiać znaku równości pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem. Współpraca musi uwzględniać liczbę mieszkańców oraz potencjał gospodarczy obu miast. Ta ustawa to gwarantuje - podkreśla prezydent.

Ustawa o związkach metropolitalnych ma wejść w życie 1 stycznia 2016 r. Sejm uchwalił ją 25 września 2015 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
metropolia
ustawa metropolitalna
  • www – 02.11.2015

    A tak na poważnie to Bydgoszcz i otaczający ją powiat bydgoski (cały) mają około 469 tys. mieszkańców. Gmina Zławieś Wielka na wschód od Bydgoszczy ma ponad 13 tys. mieszkańców. O jakiej metropolii bydgoskiej mówimy?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....