TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Bydgoskie mosty i torowiska z dofinansowaniem
TransInfo.pl - Opublikowano: 03.10.2017 12:12:41
Bydgoskie mosty i torowiska z dofinansowaniem

We wtorek (3 października) podpisano umowy na unijne dofinansowanie dwóch dużych projektów komunikacyjnych przygotowanych poprzez Bydgoszcz.

Zakładają one dobudowanie nowych mostów w ciągu ul. Kazimierza Wielkiego (tramwajowego i drogowego) oraz modernizację torowiska na ul. Toruńskiej. Wartość obu zadań, które są częścią naszego pakietu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) szacowana jest na 124 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 75 mln zł.

-To kolejne duże projekty, które znacznie ułatwią poruszanie się po Bydgoszczy, szczególnie z pasażerom komunikacji miejskiej – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - Dofinansowanie na realizację obu inwestycji zagwarantowaliśmy sobie w 2014 roku w kontrakcie terytorialnym. Dzięki unijnym środkom realizujemy znacznie więcej kluczowych inwestycji, m.in. II etap Trasy Uniwersyteckiej, rozbudowę Kujawskiej, modernizację Grunwaldzkiej czy szereg nowych buspasów – dodaje prezydent.

Obecnie trwają zaawansowane prace nad projektem budowlanym nowych mostów. Zakłada on powstanie dwóch konstrukcji o długości około 240 metrów. Jedna dedykowana będzie tramwajom, a na kolejnej wytyczona zostanie druga jezdnia w stronę ul. Fordońskiej. Takie rozwiązanie sprawi, że skorzystają zarówno pasażerowie komunikacji miejskiej jak i kierowcy. Torowisko znajdzie się między jezdniami. Pozwoli ona znacznie lepiej skomunikować Fordon i Bartodzieje z dzielnicami położonymi na tzw. górnym tarasie Bydgoszczy (m.in. Kapuściska, Wyżyny, Wzgórze Wolności). Powstanie też na stosunkowo długim odcinku alternatywna trasa tramwajowa na osi wschód-zachód. Częścią projektu jest też nowy most drogowy po stronie wschodniej. Znajdą się na nim dwa pasy ruchu. Obok powstanie też ciąg pieszo-rowerowy. Wraz z inwestycją przebudowane będą też skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego z Fordońską oraz Toruńską. Warto podkreślić, że na ul. Kazimierza Wielkiego zostaną wytyczone dwa pasy ruchu do skrętu w Fordońską, co znacznie upłynni ruch w tej części miasta. Częścią projektu jest też rozbudowa rozjazdów w rejonie skrzyżowania ul. Toruńskiej z Perłową. Przy przebudowywanych skrzyżowaniach będą lokalizowane nowe przystanki tramwajowe z peronami dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kompletem niezbędnych materiałów do rozpoczęcia budowy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej będzie dysponował w pierwszej połowie przyszłego roku. Inwestycja planowana jest do realizacji na lata 2018-20. Koszt całej inwestycji oszacowano na 80 mln zł. Zgodnie z podpisaną umową dofinansowanie wyniesie 49 mln zł. Wybór lokalizacji nowych mostów był poprzedzony konsultacjami społecznymi.

Równie ważnym zadaniem jest modernizacja infrastruktury torowej na ul. Toruńskiej na odcinku od ronda Toruńskiego do Spokojnej i od zajezdni tramwajowej do ul. Spadzistej. Gotowa już koncepcja zakłada między innymi modernizację wszystkich przystanków, przebudowę pętli "Stomil" oraz wprowadzenie systemu ITS, nadającego priorytet pojazdom szynowym. Koszt inwestycji, szacowany jest na 44 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 26,8 mln zł. Zadanie będzie koordynowane z innymi inwestycjami tramwajowymi, a jego realizację wstępnie zaplanowano na lata 2019-20.

Inwestycje w liczbach:

- Koszt budowy mostów –80 mln zł

- Dofinansowanie UE na mosty – 48,2 mln zł

- Długość konstrukcji mostów – ok. 240 m

- Koszt modernizacji torowiska na Toruńskiej – 44 mln zł

- Dofinansowanie UE na Toruńską – 26,8 mln złSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
most
torowisko
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....