TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Bydgoski buspas na finiszu. Czas na przystanek wiedeński
UMB TransInfo.pl - Opublikowano: 26.06.2019 09:40:04
Bydgoski buspas na finiszu. Czas na przystanek wiedeński (foto: UMB)

W piątek (28 czerwca) przekazany zostanie wykonawcy plac budowy na ul. Focha w Bydgoszczy, gdzie powstanie przystanek wiedeński.

Zdecydowanie podniesie on bezpieczeństwo pasażerów i umożliwi wygodne wsiadanie do tramwajów. Przed rozpoczęciem tych prac oddany do użytku zostanie nowy buspas na Wałach Jagiellońskich, dzięki któremu autobusy szybciej dojadą do ronda Bernardyńskiego.

W ostatnich latach Bydgoszcz realizowała szereg inwestycji, które mają zachęcać do poruszania się po mieście między innymi komunikacją publiczną. To nie tylko nowe torowiska tramwajowe do dworca, Fordonu czy wzdłuż ul. Kujawskiej. Wymieniany jest również tabor. W ostatnich latach kupiono 33 nowoczesne tramwaje. Wprowadzane są też rozwiązania skracające czas przejazdu autobusów oraz tramwajów oraz poprawiające bezpieczeństwo pasażerów.

Autobusy pojadą szybciej

Jednym z takich korzystnych rozwiązań jest budowa buspasów. Dużą cześć tego typu inwestycji już zrealizowana (m.in. na Wyszyńskiego, Jana Pawła II, Wojska Polskiego, Zdobywców Wału Pomorskiego, Bernardyńskiej, Zygmunta Augusta). Wydzielone pasy dedykowane autobusom pozwalają pojazdom komunikacji miejskiej szybciej przejeżdżać przez ulice o największym natężeniu ruchu. W najbliższych dniach oddany zostanie kolejny na Wałach Jagiellońskich. Wykonawca porządkuje już plac budowy, sadzi krzewy, programuje sygnalizację na Nowym Rynku i przy odpowiednich warunkach dokończy malowanie oznakowania poziomego.

W ramach zadania przebudowano południową jezdnię Wałów Jagiellońskich. Dzięki temu szereg linii kursujących w stronę Zbożowego Rynku szybciej pokona swoją trasę. Zyskają pasażerowie podróżujący liniami 51, 52, 55, 56, 58, 59 i 60. Przy okazji przebudowane zostały chodniki i miejsca parkingowe. Ulica zyskała też nowe oświetlenie. Wymagało to rozszerzenia zakresu prac przy usuwaniu kolizji z innymi sieciami podziemnymi. Inwestycja kosztowała 3,5 mln zł.

Zadanie zrealizowano w oparciu o środki europejskie z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W realizacji są kolejne zadania polegające na budowie buspasów na ul. Grunwaldzkiej, Kujawskiej, Kolbego i Gdańskiej.

Po wiedeńsku, czyli bezpiecznie i wygodnie

Wraz z zakończeniem prac na Wałach Jagiellońskich rusza kolejne zadanie, które ułatwi podróże komunikacją miejską. W piątek 28 czerwca przekazany zostanie wykonawcy plac budowy na Focha, gdzie powstanie przystanek wiedeński. Prace ruszą w lipcu i zajmą około 2 miesięcy. Będą wykonywane pod ruchem, ulica będzie przejezdna, ale na krótkim odcinku zostanie przewężona. Termin prac celowo wybrany został na okres wakacyjny, gdy ruch jest najmniejszy.

Prawy pas jezdni w kierunku ronda Jagiellonów przebudowany zostanie na odcinku 40 metrów. Przystanki tego typu pozwalają pasażerom na bardzo wygodne wsiadanie do pojazdów komunikacji miejskiej ( poziom podłogi w tramwaju jest prawie taki sam jak jezdni pełniącej funkcji peronu). Dzięki nim z komunikacji miejskiej bez problemu mogą korzystać osoby niepełnosprawne. Dodatkowo wyniesiona jezdnia poprawia bezpieczeństwo. Wymusza zredukowanie prędkości przez kierowców, którzy chcą przejechać przez obszar przystanku.

Wraz z budową przystanku wiedeńskiego wymieniona zostanie też nawierzchnia zatoki autobusowej. Nawierzchnia przystanku wykonana będzie z betonu asfaltowego, natomiast rampy najazdowe z kostki kamiennej. Inwestycja pochłonie blisko pół miliona złotych.

W kolejnym etapie planowane jest również dobudowanie na placu Teatralnym ścieżek rowerowych i przystosowanie sygnalizacji świetlnej do ruchu rowerowego na osi Stare Miasto-Gdańska.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
buspas
przystanek wiedeński

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....