TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Buspas w Sosnowcu dla aut z 3 pasażerami
UM SOSNOWIEC TL, TransInfo - Opublikowano: 14.03.2017 18:27:40 1 komentarz
3 Maja zostanie gruntownie wyremontowana

8 km nowego asfaltu ułożą drogowcy w ciągu ul. 3 Maja. 10 marca prezydent Arkadiusz Chęciński podpisał umowy z wykonawcami. Remont m.in. ul., chodników, wiaduktu pochłonie prawie 27 mln zł i potrwa do kwietnia przyszłego roku.

Ul. 3 Maja zostanie przebudowana na długości 8 km (w obu kierunkach), od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do wiaduktu w ciągu ul. Prusa i Blachnickiego.

Kompleksowy remont

? Przebudowa dotyczy całej szerokości jezdni, czyli dwóch pasów na odcinku od początku ul. w centrum Sosnowca do wiaduktu w ciągu ulic Staszica i Narutowicza. Dalej ul. 3 Maja ma po trzy pasy ruchu w każdym z kierunków. Ten odcinek także zostanie przebudowany na całej szerokości. Wyremontowany zostanie wiadukt nad ul. 3 Maja w ciągu ul. Prusa i Blachnickiego ? tłumaczy Chęciński.

Wszędzie, poza skrzyżowaniami, jeden z wyremontowanych pasów będzie pełnił funkcję buspasu. To pierwszy tego typu projekt w Sosnowcu. Wiceprezes Eurovii Polska, przedsiębiorstwa, które będzie odpowiedzialne za przebudowę ul., deklaruje, że najważniejsze prace będą wykonane jeszcze w tym roku. ? Nie możemy wykluczyć, że przyszła zima będzie podobna do tej, która właśnie się kończy. Dlatego wszystkie najważniejsze prace chcemy zakończyć jeszcze w tym roku. Jesteśmy w stanie to zrobić ? wyjaśniał przy podpisywaniu umowy wiceprezes Arkadiusz Kierkiewicz.

Najważniejsza inwestycja od lat

Remont dotyczy nie tylko drogi, przebudowane zostaną chodniki, parkingi, przystanki komunikacji miejskiej, a także wybudowane kolejne części DDR.

Równolegle została podpisana umowa na kompleksowy remont wiaduktu w ciągu ul. Prusa i Blachnickiego (koszt 2,4 mln zł). Za to zadanie odpowiedzialne będą Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej.

Remont ulic oraz wiaduktu to najważniejsze zadania, które są częścią wielkiego projektu modernizacji infrastruktury autobusowo-tramwajowej w Sosnowcu. ? Tak poważnych zadań nie było w Sosnowcu od lat. Warto podkreślić, że w tym samym czasie remontujemy 6 przejść podziemnych i dwie kładki, a także budujemy pierwszą w mieście sieć wypożyczalni rowerów. Z kolei za kilka tygodni poznamy wykonawcę, który wybuduje 17 km ścieżek rowerowych. Już teraz chciałbym przeprosić za utrudnienia ? mówi Mateusz Rykała, zastępca prezydenta Sosnowca.

Ponad 190 mln na inwestycje

Cały sosnowiecki projekt modernizacji jest wart 67 mln, a zyskał już ok. 56 mln zł dofinansowania z RPO Woj. Śląskiego 2014-2020. - Wszystkie działania miasta, do których należy również wliczyć zakup za prawie 130 mln zł niskoemisyjnych autobusów przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu, realnie wpłyną na ograniczenie niskiej emisji w Sosnowcu - podsumowuje prezydent Chęciński.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
buspas
UM Sosnowiec
dziwne
  • www – 14.03.2017

    Tak, najważniejsze żeby wyremontować drogi dla samochodów...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...