TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Budotechnika pokazała przystanek przyszłości
TransInfo.pl - Opublikowano: 04.10.2019 11:30:23 1 komentarz
Budotechnika pokazała przystanek przyszłości; fot. Budotechnika

Podgrzewana ławka, oszczędne oświetlenie, hybrydowe zasilanie, multimedialny ekran, monitoring, sieć WiFi i ładowarki do urządzeń mobilnych – tak mogą wyglądać przystanki komunikacji miejskiej. Wiatę, nazwaną przez jej twórców "Wenus", zaprezentowano w środę w Katowicach.

-"Nowa wiata przystankowa nie jest melodią przyszłości, lecz przystankiem jutra. Dzięki swej wszechstronności doskonale sprawdzi się w każdej małej gminie, mieście, jak i dużej metropolii. Posiada wszystko, czego współcześnie można oczekiwać od tego typu przystanków" – przekonuje Marcin Włodarczyk z firmy Budotechnika w Pilchowicach (Śląskie), gdzie stworzono przystanek.

Przystanek na Forum

Nowoczesną wiatę przystankową zaprezentowano podczas rozpoczętego w środę w stolicy Górnego Śląska XVII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, w ramach którego włodarze oraz skarbnicy miast i gmin, a także pracownicy administracji samorządowej z całej Polski, dyskutują o najważniejszych problemach i wyzwaniach samorządu. Równolegle w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbywa się Kongres Programu dla Śląska, którego jednym z celów jest pobudzenie innowacyjności w regionie.

Twórcy wiaty przystankowej "Wenus" podkreślają nie tylko jej innowacyjność, ale także funkcjonalność, oszczędność i przyjazność dla środowiska – uwagę przyciąga m.in. zielona ściana z bluszczu, a także hybrydowe zasilanie – przystanek może korzystać zarówno z prądu z sieci energetycznej, jak i energii wytworzonej dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej.

-"Dzięki takiemu rozwiązaniu podstawowe funkcje, takie jak oświetlenie, ładowarki oraz WiFi, zasilane są w pełni ekologicznie" – tłumaczy Włodarczyk.

Na bogato

Przystanek jest wyposażony w podgrzewaną ławkę z kompozytu, WiFi, porty USB do podładowania urządzeń mobilnych, ładowarkę indukcyjną oraz 75-calowy multimedialny i – co podkreślają projektanci - wandaloodporny ekran z funkcją wyświetlenia wielu treści jednocześnie – mogą to być np. informacje miejskie, reklamy, data, godzina, a w przyszłości także informacje o stężeniu pyłu zawieszonego.

Wiata ma korzystać z oszczędnego oświetlenia, reagującego na obecność użytkownika, zaś podgrzewana ławka posiada systemem kontroli zużycia i poboru energii dopasowanej do temperatury otoczenia. Wszystkimi funkcjami wiaty można sterować i zarządzać zdalnie oraz – dzięki monitoringowi - obserwować, czy nie padła ofiarą wandalizmu.

Porty USB umiejscowiono tak, by mogły z nich korzystać także osoby z niepełnosprawnościami, do potrzeb których wiata również jest przystosowana. Dla podróżnych poszukujących wyłącznie podstawowych funkcji przystanku na jednej ze ścian wiaty znalazła się gablota przeznaczona na rozkład jazdy.

Producentem przystanku jest firma Budotechnika ze śląskich Pilchowic, która m.in. zaprojektowała charakterystyczne dla lat 90. ub. wieku wiaty "Beta" z dachem w kształcie polowy walca oraz inne znane modele, jak "Merkury" i "Orion", popularne do dziś w wielu miejscowościach w Polsce.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przystanek
Budotechnika
  • Budotechnika – 30.10.2019

    Drodzy Państwo. Ławka została zaprezentowana jedna, ale mogą być połączone dwie lub trzy i nie są skomplikowane w żaden sposób, wiata chroni przed deszczem, alarm S.O.S może zostać zamontowany (niestety obecnie jest to mało popularna funkcjonalność w naszym kraju). Przystanek odpowiada na współczesne trendy i potrzeby. Ma formę modułową i może być dowolnie kształtowany i zasilany np wyłącznie poprzez panel fotowoltaiczny, lecz wtedy z oczywistych względów nie będzie np. podgrzewanej ławki. Wszystkimi funkcjami można sterować zdalnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będzie możliwości, aby obiekt służył jako noclegownia. Cena natomiast jest bardzo atrakcyjna i nie jest wygórowana. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....