TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Brema liderem zrównoważonej mobilności miejskiej
ELTIS.ORG - Opublikowano: 30.04.2015 14:34:09
Brema liderem zrównoważonej mobilności miejskiej

Nagrody SUMP są wyróżnieniem dla miast wyznaczających kierunek rozwoju planów zrównoważonej mobilności miejskiej w Europie. W tym roku laureatem została niemiecka Brema.

W 2013 r. Komisja Europejska przedstawiła koncepcję Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP) ? strategicznego dokumentu odnoszącego się w sposób zrównoważony i zintegrowany do skomplikowanej kwestii mobilności miejskiej. Dziś miasta na obszarze całego kontynentu chętnie wprowadzają tę koncepcję w życie, dzięki czemu czerpią korzyści w odniesieniu do systemów transportu i jakości życia mieszkańców.

Nagroda SUMP przyznawana przez Komisję dorocznie od 2012 r., jest uwieńczeniem tego rozwijającego się trendu i wyrazem uznania dla miast za ich wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie planowania mobilności miejskiej. Miasta walczące o tegoroczną nagrodę miały za zadanie zademonstrować przed jury złożonym z ekspertów wprowadzone przez siebie procedury monitorowania procesów planowania i wdrażania działań. Dzięki monitorowaniu miasta mogą m.in. wyciągać cenne wnioski z poprzednich doświadczeń, sprawdzać skuteczność działań, przygotowywać uzasadnienia biznesowe i zbierać przykłady na poparcie podobnych środków w przyszłości.

Edycję 2014 wygrała niemiecka Brema, która zademonstrowała kreatywne metody monitorowania i oceniania swojego planu SUMP. Poza doskonałym planowaniem oraz wczesnym udostępnieniem narzędzi monitorowania i oceniania Brema wykazała się też bliską współpracą z lokalnymi interesariuszami, innymi miastami i sieciami w trakcie przygotowywania planu SUMP, który został przyjęty w 2014 r.

Proces oceniania umożliwił Bremie podejmowanie świadomych decyzji podczas wdrażania planu SUMP. Analiza scenariuszy, która opierała się na modelach przewidywanego ruchu miejskiego, umożliwiła wybranie najlepszych miejsc na przyszłe stacje kolejowe. Dzięki modelom przyszłej mobilności mieszkańców Brema mogła wybrać tylko stacje z najmniejszą liczbą pasażerów.

Użyteczne okazały się również konsultacje z mieszkańcami oraz interesariuszami w ramach analizy kosztów i korzyści. Na przykład po przeanalizowaniu scenariuszy zaproponowano położenie torów tramwajowych biegnących przez park. Nowa linia miała być bardzo wydajna, jednak mieszkańcy nie zgodzili się na jej budowę. W rezultacie Brema zdecydowała się na inne rozwiązanie, które zaspokoiło potrzebę zrównoważonego transportu w mieście i jednocześnie spotkało się z aprobatą ludności.

Brema musiała pokonać doskonałe projekty innych finalistów: Drezna (Niemcy) i Gandawy (Belgia). Drezno zapunktowało bardzo systematycznym podejściem do rozwoju systemu monitorowania i oceny, dobrym zapleczem narzędziowym i ostrożnym doborem istotnych wskaźników.

Gandawa, która zgromadziła prawie 30 lat praktycznego doświadczenia w dziedzinie SUMP, została doceniona za bardzo skuteczne zbieranie danych od lokalnych władz i innych źródeł, co umożliwiło jej opracowanie doskonałego procesu monitorowania i oceny. Saloniki (Grecja) otrzymały specjalne wyróżnienie za nieprzerwane wdrażanie planu SUMP w niesprzyjających warunkach.

Nagrodą dla Bremy było 10 000 euro na dalsze prace związane z SUMP. Violeta Bulc, komisarz UE ds. transportu, powiedziała: ?Te miasta znalazły kreatywne i nowatorskie sposoby ulepszania środowiska miejskiego z pomocą ekologicznych rozwiązań transportowych. Chciałabym pogratulować wszystkim naszym finalistom poświęcenia i determinacji w walce z przeciwnościami?.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SUMP
Brema
nagroda

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....