TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Bogota: 100 ulic z zakazem parkowania. Oaza normalności
TransInfo.pl - Opublikowano: 29.08.2020 19:00:55
Bogota wyłączy z ruchu 100 ulic. Oaza normalności

Stolica Kolumbii, Bogota, w szczycie pandemii koronawirusa spróbuje stworzyć swym mieszkańcom "oazę normalności": na obszarze 100 ulic w centrum wprowadzony będzie zakaz parkowania aut, co ma pozwolić na otwarcie - mimo obostrzeń - restauracji i barów pod otwartym niebem.

Burmistrzyni Claudia Lopez Hernandez potwierdziła w niedzielę, że tym razem jej dwukrotnie odkładany plan "nowej normalizacji" wejdzie w życie od 1 września.

Zostaną jednak utrzymane dotychczasowe ograniczenia w swobodnym poruszaniu się mieszkańców po mieście. Sprawiają one, że każdego dnia mogą poruszać się po siedmiomilionowej stolicy kraju nieco ponad cztery miliony osób.

Aktualny stan

Bogota jest jedną z południowoamerykańskich stolic najsilniej zaatakowanych przez Covid-19, a Kolumbia to czwarty - po Brazylii, Meksyku i Peru - kraj kontynentu, który najbardziej wskutek niej ucierpiał. Do niedzieli koronawirusem zakaziły się w Kolumbii 533 103 osoby, w tym w stolicy - 186 041. Zmarło w całym kraju ok. 17 tysięcy chorych. Miasta najsilniej zaatakowane w Kolumbii przez koronawirusa to – obok stolicy – Cali i Medellin.

Według komunikatu kolumbijskiego ministerstwa zdrowia w ciągu ostatnich 24 godzin - do niedzieli rano - wykryto w kraju 10 965 nowych zakażeń koronawirusem, a zmarło 400 osób z Covid-19.

Co najmniej do 30 sierpnia w siedmiu dzielnicach Bogoty najbardziej zaatakowanych przez Covid-19, które zamieszkuje ok. 1,3 miliona ludzi, będzie obowiązywała ścisła kwarantanna. Oznacza to m.in., że mieszkańcy tych dzielnic mogą opuszczać swe mieszkania celem dokonania zakupów czy załatwienia spraw urzędowych jedynie w określone dni tygodnia - według numeru dowodu osobistego i adresu.

W drugim tygodniu września ma zostać otwarte na próbę lotnisko międzynarodowe w Bogocie, El Dorado, zamknięte wczesną wiosną, z którego na razie samoloty będą odlatywały tylko do trzech kolumbijskich miast - Cartagena de Indias, Leticia i San Andres.

Prezydent Ivan Duque w przemówieniu telewizyjnym do Kolumbijczyków powiedział: "Powrót do dawnej normalności w naszym życiu nie jest na razie możliwy. Sytuacja na to nie pozwala. Nie chcemy, aby pandemia wybuchła z nową siłą".

Jednocześnie poparł "eksperymentalny plan" burmistrzyni stolicy "Bogota pod otwartym niebem".

Jeszcze w lutym – przed wybuchem pandemii - ekonomiści rządowi zapowiadali dla Kolumbii wzrost PKB w 2020 roku o 3,2 proc. W sierpniu zanotowano spadek PKB o 5,8 proc., mimo iż od połowy maja zostały częściowo odblokowane inwestycje w budownictwie mieszkaniowym i niektórych sektorach przemysłu.

Jednak, według danych ogłoszonych przez kolumbijski Bank Republiki, załamanie gospodarki sprawiło, że pod koniec drugiego kwartału br. kolumbijski PKB zmalał o 15,7 proc. Zadłużenie zagraniczne kraju rośnie obecnie o 30 mln dolarów dziennie. Już pod koniec maja było ono o 11 mld dolarów wyższe niż w maju poprzedniego roku.

Duque ostrzegł społeczeństwo, że odwołanie zastosowanych przez rząd nadzwyczajnych środków ostrożności i ograniczeń wprowadzonych już w kwietniu w związku z pandemią nie będzie na razie możliwe.

Rząd nie podjął jeszcze decyzji, czy kolumbijskie dzieci i młodzież powrócą do nauki w szkole, czy też w większości będą kontynuowali zajęcia w trybie zdalnym. Trwa ogólnonarodowa dyskusja w tej sprawie.

"Jeśli będziemy mogli już teraz poruszać się bez ograniczeń, bądźcie pewni, że we wrześniu liczba zakażeń wystrzeli w górę" – ostrzegł prezydent pod koniec ubiegłego tygodnia. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
pieszy
Kolumbia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....