TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

BLIK-iem zapłacisz w Łodzi. Za miejski bilet
TransInfo.pl - Opublikowano: 12.07.2016 17:06:31
BLIK-iem zapłacisz w Łodzi. Za miejski bilet

Od dziś łódzcy pasażerowie mogą płacić przy pomocy aplikacji BLIK zainstalowanej w telefonie komórkowym. To pierwsze miasto w Polsce, które zdecydowało się na takie rozwiązanie. Pasażerowie autobusów i tramwajów MPK będą informowani o nowej formie zakupu biletów poprzez naklejki na pojazdach oraz komunikaty wyświetlające się na ekranach biletomatów.

- Uruchamiamy kolejną możliwość opłaty za przejazd - przypomnę, że bilety komunikacji miejskiej w Łodzi można kupować we wszystkich pojazdach, które wyposażone są w mobilne biletomaty, w 16 biletomatach stacjonarnych i 135 punktach sprzedaży stacjonarnej oraz przez telefon komórkowy - co umożliwia pięciu operatorów. Od dziś dostępna jest nowa możliwość - system BLIK - podkreślił na konferencji prasowej wiceprezes łódzkiego MPK Krzysztof Kamiński.

Rozwiązanie, które wprowadzane jest przez miejskiego przewoźnika w Łodzi, po raz pierwszy zostało zaprezentowane we wrześniu ubiegłego roku na 11. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO w Gdańsku. Aby skorzystać z systemu płatności BLIK, pasażer musi mieć zainstalowaną w telefonie aplikację mobilną banku - uczestnika systemu. BLIK generuje kod, który wpisujemy na ekranie biletomatu. Transakcję potwierdzamy na swoim smartfonie.

- To innowacyjny i pierwszy w Polsce projekt uruchomienia płatności moblinych BLIK w biletomatach - przede wszystkim mobilnych, dostępnych w pojazdach komunikacji miejskiej, które są najwygodniejsze dla pasażerów. System BLIK rozwija się na polskim rynku od dwóch lat; obejmuje kilka ważnych kanałów płatności. Jako polski standard płatności konkurujemy z takimi światowymi potęgami jak Visa i Mastercard; funkcjonujemy w płatnościach w internecie, terminalach, BLIKiem można swobodnie wypłacać pieniądze z bankomatu. BLIK dostępny jest w aplikacjach siedmiu największych banków w Polsce - zaznaczył prezes Polskiego Standardu Płatności Dariusz Mazurkiewicz.

Partnerem PSP w uruchomieniu nowej funkcjonalności BLIKa jest producent i operator ponad 700 biletomatów mobilnych i stacjonarnych działających w Łodzi spółka Mera Systemy.

- Możliwość zapłaty BLIKiem to kolejne udogodnienie dla pasażerów i bezpieczna oraz intuicyjna w obsłudze forma płatności. Kibicujemy rozwojowi BLIKa, uważamy, że to świetna alternatywa dla kart płatniczych - dodał wiceprezes Mera Systemy Michał Miernecki.

Pasażerowie autobusów i tramwajów MPK będą informowani o nowej formie zakupu biletów poprzez naklejki na pojazdach oraz komunikaty wyświetlające się na ekranach biletomatów.

Powszechny system płatności moblinych BLIK to projekt spółki PSP, której udziałowcami jest sześć polskich banków obejmujących swoim zasięgiem ok. 60 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych. System zaprojektowano tak,. by w szybkim czasie i na tych samych warunkach dołączyły do niego inne krajowe banki i firmy rynku finansowego.

Z systemu może obecnie korzystać ponad 2 mln użytkowników w Polsce. Od momentu uruchomienia BLIKa w lutym ub. roku dokonano nim ponad 3 mln transakcji. Można nim płacić w 148 tys. terminali płatniczych, m.in. w sklepach stacjonarnych, lokalach oraz sklepach internetowych za pośrednictwem integratorów płatności (np. eService, Dotpay, Przelewy24). BLIK pozwala na wypłatę gotówki z ok. 14,5 tys. bankomatów oraz płatności bezpośrednio na numer telefonu w usłudze P2P.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Blik
bilet
MPK-Łódź

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....