TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Biletowa współpraca Łodzi z ŁKA także w 2019
TransInfo.pl - Opublikowano: 30.01.2019 12:30:14
Biletowa współpraca Łodzi z ŁKA także w 2019

Miasto Łódź w dniu 31 grudnia 2018 roku zawarło umowę z Łódzkimi Kolejami Aglomeracyjnymi, której celem jest zwiększenie integracji taryfowej oraz zapewnienie odpowiednich warunków funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego w zakresie zintegrowanego systemu taryfowo-biletowego.

Przedmiotem kontraktu jest honorowanie biletów lokalnego transportu zbiorowego Miasta Łodzi w pociągach uruchamianych przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną w granicach administracyjnych Miasta Łodzi, ograniczonych przystankami/stacjami: Lublinek, Łódź Radogoszcz Zachód, Łódź Arturówek, Łódź Andrzejów.

Twarde dane i zadowolenie pasażerów

Obie strony muszą być zadowolone z dotychczasowej współpracy, bowiem miasto, poprzez zawarcie nowej umowy, niejako wydłużyło obowiązujące od kwietnia 2017 roku uzgodnienia z ŁKA. Wszystko oczywiście z korzyścią dla pasażera.

Z danych kolejowego przewoźnika wynika bowiem, że w okresie styczeń – sierpień 2018 r. Łódzka Kolej Aglomeracyjna zanotowała ponad 40% wzrost pasażerów korzystających z przejazdów pociągami na terenie miasta. Według innych danych ponad 20% pasażerów ŁKA w granicach Łodzi, to podróżni legitymujący się biletami MPK. Co więcej, dzięki uruchomieniu połączeń ŁKA i MPK zapewniających dowóz do specjalnej strefy ekonomicznej, skomunikowanych na przystanku Łódź Dąbrowa, zanotowano ponad 30% wzrost podróżnych korzystających z przystanku Łódź Dąbrowa.

Honorowanie biletów MPK w pociągach ŁKA umożliwia pasażerom szybki i tani przejazd z jednego końca miasta na drugi. Przez to w ciągu dwóch ostatnich lat kolej stała się ważną częścią systemu komunikacji miejskiej w Łodzi. Przykładowo przejazd ze stacji Łódź Widzew do stacji Łódź Fabryczna zajmuje pociągiem 7 minut, a tramwajem ponad 20 minut.

Wzajemne honorowanie

Bilety lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi objęte honorowaniem w pociągach ŁKA to wszystkie bilety (MPK Łódź) uprawniające do przejazdów w granicach administracyjnych miasta Łodzi, zgodnie z obowiązującą uchwałą Rady Miejskiej w Łodzi. Powyższe zasady obowiązują również w drugą stronę, ale z pewnymi ograniczeniami. W pojazdach MPK Łódź na obszarze administracyjnym miasta Łodzi honorowane są bilety strefowe ŁKA (jednorazowe i okresowe).

Kasowanie biletów MPK w pociągach

Pasażer posiadający bilet MPK Łódź musi pamiętać, że skasowanie (aktywacja) biletu jednorazowego może nastąpić: podczas wcześniejszego przejazdu pojazdem komunikacji miejskiej Łodzi, w kasowniku zamontowanym w pociągu ŁKA, a także u obsługi pociągu. W sytuacji, gdy pasażer jadący pociągiem ŁKA nie posiada ważnego lub skasowanego biletu MPK lub ŁKA, traktowany jest jak podróżny bez ważnego biletu na przejazd pociągiem ŁKA.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
Łódź
Łódzkie
ŁKA
MPK Łódź

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....