TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Białystok wyróżniony w European Mobility Week 2016 [FILM]
TransInfo.pl - Opublikowano: 27.03.2017 09:38:54
Białystok wyróżniony w European Mobility Week 2016 [FILM]

Konkurs European Mobility Week to cykliczna inicjatywa Komisji Europejskiej mająca na celu zachęcenie miast uczestnictwa w Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Najlepsze projekty otrzymują nagrody. W tym roku miejsce na podium zajęły: Lizbona, Malmö i Skopje.

Do edycji konkursu European Mobility Week 2016 zgłosiło się 2 tys. 427 miast z całego świata, z Polski ? 30. Miasta te co roku, od 16 do 22 września, uczestniczą w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Organizują imprezy i akcje, których celem jest promocja komunikacji miejskiej wśród mieszkańców, a w efekcie ? tworzenie zrównoważonej strategii transportowej w Europie. To wydarzenie organizowane od 2002 r. Początkowo brały w nim udział kraje Europy, ostatnio coraz częściej zgłaszają się także miasta z innych kontynentów.

Organizatorzy ? oceniając poszczególne miasta ? biorą pod uwagę nie tylko sposób zorganizowania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, ale także wieloletnią strategię rozwoju transportu miejskiego. Białystok został doceniony przede wszystkim za rozwiązania informatyczne dotyczące biletu elektronicznego i informacji pasażerskiej oraz ciągłą dbałość o unowocześnianie i poprawę taboru miejskiej komunikacji. Uznanie zyskał także rozwój ścieżek rowerowych w mieście i budowa sieci rowerów miejskich BiKeR. Jury konkursu zwróciło też uwagę na to, że w białostockim ETZT, zorganizowanym we wrześniu 2016 r., znalazły się ciekawe, interaktywne propozycje skierowane do mieszkańców wszystkich grup wiekowych.

Oprócz Białegostoku w zwycięskiej dziesiątce znalazły się następujące miasta: Lizbona (Portugalia), Malmö (Szwecja), Skopje (Macedonia), Krusevac (Serbia), Palma (Hiszpania), Praga (Czechy), Samos (Grecja), Sofia (Bułgaria), Walencja (Hiszpania). Ogłoszenie tej "krótkiej listy" zwycięzców odbyło się 21 marca w Brukseli. Uczestniczyła w nim unijna komisarz ds. transportu Violeta Buc. Poniżej film o tym wydarzeniu:

? "To dla nas zaszczyt, że Białystok znalazł się wśród finalistów konkursu, w którym startowało ponad dwa tysiące miast z całego świata ? powiedział obecny na uroczystości Robert Jóźwiak, zastępca prezydenta Białegostoku. ? Utwierdza to nas w przekonaniu, że sposób, w jaki organizujemy i promujemy komunikację w naszym mieście, jest naprawdę dobry. W naszym mieście jest wiele przykładów takich działań, które znajdują szczególne miejsce wśród celów European Mobility Week. Białystok znajduje się w dziesiątce polskich miast o najmniejszym zatłoczeniu. Uzyskaliśmy to dzięki kolejnym przebudowom ulic w mieście, poprawie układu komunikacyjnego oraz uprzywilejowaniu transportu publicznego. Transport publiczny to także olbrzymia szansa dla rozwoju gospodarki i Białystok wykorzystuje tę szansę."

W Białymstoku jest już ponad 110 km ścieżek rowerowych, a sieć rowerów miejskich z każdym rokiem się powiększa. W tym roku będzie liczyła już 50 stacji i 500 rowerów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ETZT
DBS
UM Białystok
unia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....