TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Bezpieczni pasażerowie w Częstochowie
MPK CZĘSTOCHOWA - Opublikowano: 18.12.2015 11:34:56
Bezpieczni pasażerowie w Częstochowie (fot. MPK Częstochowa)

W nowej hali tramwajowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego podsumowano projekt ?Bezpieczny pasażer ? bezpieczny kierowca w Częstochowie?, realizowany w ramach ogólnopolskiej akcji ?Razem bezpieczniej?.

Głównym założeniem, realizowanego od lipca tego roku przedsięwzięcia było zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów i kierowców środków komunikacji miejskiej oraz uwrażliwienie mieszkańców na temat niebezpieczeństw, na które mogą napotkać podczas codziennej podróży autobusem, czy tramwajem.

- Jak pokazują statystyki i porównania z innymi samorządami, Częstochowa to jedno z bezpieczniejszych miast w Polsce. Ale to wcale nie oznacza, że mamy prawo oczekiwać, że u nas nigdy nikomu nic złego się nie stanie. I po to są tego typu programy, by poczucie bezpieczeństwa było w naszym mieście coraz większe ? mówił podczas konferencji podsumowującej projekt prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

W ramach projektu, w 12 miejskich autobusach zamontowano system monitoringu wizyjnego. Dodatkowo 20 kierowców, motorniczych i kontrolerów biletowych wzięło udział w kursie samoobrony, a 40 posiadających ważne bilety miesięczne pasażerów zostało przeszkolonych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

W ramach projektu udało się również uruchomić specjalny numer alarmowy, pod który można dzwonić i wysyłać sms-y w przypadku zagrożenia ? wystarczy, że przekażemy daną informację, a dyspozytor natychmiast powiadomi odpowiednie służby (w środkach komunikacji miejskiej pojawiły się już ulotki i plakaty informujące o możliwości powiadomień na nr: 505 917 740).

Ponadto zorganizowano akcje promujące bezpieczeństwo w tramwajach i autobusach, np. w ramach kampanii ?Stop kieszonkowcom? powstał film o znaczeniu prewencyjnym, który jest wyświetlany na monitorach zainstalowanych w tramwajach. Film sygnalizuje zagrożenia dotyczące kradzieży w pojazdach komunikacji miejskiej. W ramach akcji zorganizowano też happening, który miał na celu pokazanie działań kieszonkowców poprzez symulację ich zachowań.

Częstochowskie działania przeprowadzono wspólnie z Policją i Strażą Miejską, które dodatkowo organizowały spotkania (m.in. w szkołach) poświęcone bezpieczeństwu w autobusach i tramwajach.

Realizację przedsięwzięcia umożliwiła, otrzymana od wojewody w ramach rządowego programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych dotacja w wysokości 100 tys. zł oraz środki własne miasta ? łącznie 193 tys. zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Częstochowa
Częstochowa
bezpieczeństwo
akcja społeczna

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....