TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Bezpieczni pasażerowie w Częstochowie
MPK CZĘSTOCHOWA - Opublikowano: 18.12.2015 11:34:56
Bezpieczni pasażerowie w Częstochowie (fot. MPK Częstochowa)

W nowej hali tramwajowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego podsumowano projekt ?Bezpieczny pasażer ? bezpieczny kierowca w Częstochowie?, realizowany w ramach ogólnopolskiej akcji ?Razem bezpieczniej?.

Głównym założeniem, realizowanego od lipca tego roku przedsięwzięcia było zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów i kierowców środków komunikacji miejskiej oraz uwrażliwienie mieszkańców na temat niebezpieczeństw, na które mogą napotkać podczas codziennej podróży autobusem, czy tramwajem.

- Jak pokazują statystyki i porównania z innymi samorządami, Częstochowa to jedno z bezpieczniejszych miast w Polsce. Ale to wcale nie oznacza, że mamy prawo oczekiwać, że u nas nigdy nikomu nic złego się nie stanie. I po to są tego typu programy, by poczucie bezpieczeństwa było w naszym mieście coraz większe ? mówił podczas konferencji podsumowującej projekt prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

W ramach projektu, w 12 miejskich autobusach zamontowano system monitoringu wizyjnego. Dodatkowo 20 kierowców, motorniczych i kontrolerów biletowych wzięło udział w kursie samoobrony, a 40 posiadających ważne bilety miesięczne pasażerów zostało przeszkolonych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

W ramach projektu udało się również uruchomić specjalny numer alarmowy, pod który można dzwonić i wysyłać sms-y w przypadku zagrożenia ? wystarczy, że przekażemy daną informację, a dyspozytor natychmiast powiadomi odpowiednie służby (w środkach komunikacji miejskiej pojawiły się już ulotki i plakaty informujące o możliwości powiadomień na nr: 505 917 740).

Ponadto zorganizowano akcje promujące bezpieczeństwo w tramwajach i autobusach, np. w ramach kampanii ?Stop kieszonkowcom? powstał film o znaczeniu prewencyjnym, który jest wyświetlany na monitorach zainstalowanych w tramwajach. Film sygnalizuje zagrożenia dotyczące kradzieży w pojazdach komunikacji miejskiej. W ramach akcji zorganizowano też happening, który miał na celu pokazanie działań kieszonkowców poprzez symulację ich zachowań.

Częstochowskie działania przeprowadzono wspólnie z Policją i Strażą Miejską, które dodatkowo organizowały spotkania (m.in. w szkołach) poświęcone bezpieczeństwu w autobusach i tramwajach.

Realizację przedsięwzięcia umożliwiła, otrzymana od wojewody w ramach rządowego programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych dotacja w wysokości 100 tys. zł oraz środki własne miasta ? łącznie 193 tys. zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Częstochowa
Częstochowa
bezpieczeństwo
akcja społeczna
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....