TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Bezpieczna gdańska komunikacja
GDANSK.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 15.04.2016 18:00:58
fot. gdansk.pl

W gdańskiej komunikacji możesz czuć się bezpiecznie: kierowca autobusu uratował rannego; już wkrótce w tramwajach pojawią się defibrylatory

Bezpieczeństwo pasażerów i mieszkańców Gdańska podniesie nowy projekt, który obejmie komunikację miejską. - Przystępujemy do remontu pięciu tramwajów niskopodłogowych, i uznaliśmy, że jest to dobry moment, żeby zainstalować w nich defibrylatory. Liczymy, że podniesie to bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta. Planujemy, że takie urządzenia pojawią się docelowo we wszystkich gdańskich tramwajach. Ustalamy specyfikację przetargową tak, aby były to urządzenia z wyższej półki. W skali remontu tramwaju nie jest to największy wydatek, a może uratować ludzkie życie ? mówi Maciej Lisicki, wiceprezes Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.

Defibrylatory w pierwszych pięciu gdańskich tramwajach pojawią się do końca tego roku.

Kierowca ZKM uratował rannego

Zatrzymał autobus wypełniony pasażerami i udzielił pomocy mężczyźnie, który w kałuży krwi leżał przy drodze. Tak bohaterską postawą wykazał się Arkadiusz Guenther, kierowca Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku, który we wtorek prawdopodobnie uratował mężczyźnie życie. 14 kwietnia Arkadiusz Guenther spotkał się z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem, by osobiście odebrać gratulacje.

Arkadiusz Guenther kierowca linii 262, rano we wtorek, na ulicy Piekarniczej zauważył na poboczu leżącego mężczyznę. - Zatrzymałem autobus. Przeskoczyłem przez barierki i zobaczyłem, że mężczyzna leżał w dużej kałuży krwi. W chwili, kiedy go znalazłem, był nieprzytomny i cały czas krwawił. Próbowałem nawiązać z nim kontakt, ale bez efektu. Nie mogłem dodzwonić się na pogotowie, więc wskoczyłem do autobusu i poprosiłem jednego z pasażerów, żeby pomógł mi go podnieść, żeby tak nie krwawił. Ja tymczasem wezwałem pogotowie przez naszą centralę. Pasażerowie bardzo pozytywnie zareagowali na nieplanowany postój. Przykro mi tylko, że przede mną przejeżdżało tą trasą wiele innych samochodów i nikt się nie zatrzymał i nie wezwał karetki ? relacjonuje kierowca.

- Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy od niego zależało będzie czyjeś życie. W takich sytuacjach nie ma czasu na wahanie i trzeba działać, tak jak zadziałał pan Arkadiusz. Może on być przykładem dla nas wszystkich - podkreśla prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy kierowcy gdańskiego ZKM ratują komuś życie. Niezwykłym opanowaniem i zimną krwią wykazał się także Piotr Łaban, który pod koniec 2013 roku kierował miejskim autobusem w Gdańsku. Bez chwili wahania zawiózł na oddział ratunkowy pasażera, który zasłabł w pojeździe. Wielkim przegubowym autobusem, razem z pasażerami na pokładzie, zajechał pod wejście na SOR szpitala na Zaspie. Kierowcy gdańskiego ZKM pomagają także przy poszukiwaniu zaginionych osób. Tak było w przypadku zaginięcia 6-letniego Artura, czy starszej pani z zanikami pamięci.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
ZKM Gdańsk
bezpieczna komunikacja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....