TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Bezpieczeństwo najważniejsze
MAGDA WANOWSKA / UM POZNAŃ - Opublikowano: 21.03.2016 18:49:34
Bezpieczeństwo najważniejsze (fot. UM Poznań)

"Bezpieczna droga do szkoły" to organizowane przez MPK Poznań warsztaty, które nauczą dzieci, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych w komunikacji miejskiej. Zajęcia kierowane są do uczniów klas 4-6, ponieważ oni zaczynają poruszać się po mieście samodzielnie. Cała akcja odbywa się w ramach projektu "Bezpieczne Drogi Poznania", którego organizatorem jest poznańskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

- Musimy uczyć naszych pasażerów już od dziecka, jak zachowywać się w środkach miejskiej komunikacji, by jeździć bezpiecznie, żeby zapewnić bezpieczeństwo sobie i jadącym razem z nami - mówi Wojciech Tulibacki, prezes zarządu MPK Poznań. - Ale wskażemy też na dobre maniery, których przyznam ze smutkiem, czasami brakuje.

Wiedzę dzieciom przekażą najlepsi nauczyciele z wielkopolskiej policji, MPK Poznań oraz Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa ŠKODA AutoLab. Oprócz nauki o zachowaniu w autobusach czy tramwajach pojawią się też zagadnienia związane z bezpieczeństwem w samochodzie i na rowerze. Dzieci zdobędą również podstawowe umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Poruszona zostanie bardzo ważna kwestia związana nie tylko z komunikacją, ale i ochroną środowiska: czy warto zamienić auto na rower lub tramwaj i jakie skutki mają nasze wybory środków transportu dla środowiska.

Oprócz wiedzy i umiejętności każdy uczestnik warsztatów otrzyma certyfikat, etui na kartę PEKA oraz opaskę odblaskową. Udział w warsztatach jest całkowicie darmowy. Pierwsze zajęcia odbędą się 22 marca w Szkole Podstawowej nr 84 w Poznaniu, która mieści się przy ulicy Świętego Szczepana na Dębcu. Za szkołą znajdują się tory kolejowe, w pobliżu - ruchliwe skrzyżowanie, przejazd kolejowy i pętla tramwajowa. Jest to więc dość niebezpieczne miejsce, jak zwracają uwagę poznańscy policjanci, a jednocześnie doskonałe do nauki zasad bezpieczeństwa.

- Jest jeszcze siedemnaście szkół, które chcielibyśmy objąć programem "Bezpieczna droga do szkoły" - zaznacza asp. szt. Maciej Bednik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Organizatorzy zapewniają, że warsztaty będą ciekawsze niż lekcje w szkole. Będzie w nich więcej praktyki niż teorii. Zajęcia odbędą się nawet w terenie, a podczas podróży do Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa uczniowie osobiście doświadczą, jak ważne jest stosowanie zasad wzajemnego bezpieczeństwa.

MPK, Magda Wanowska/biuro prasowe


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
MPK Poznań
edukacja
bezpieczeństwo
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....