TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Bezpieczeństwo najważniejsze
MAGDA WANOWSKA / UM POZNAŃ - Opublikowano: 21.03.2016 18:49:34
Bezpieczeństwo najważniejsze (fot. UM Poznań)

"Bezpieczna droga do szkoły" to organizowane przez MPK Poznań warsztaty, które nauczą dzieci, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych w komunikacji miejskiej. Zajęcia kierowane są do uczniów klas 4-6, ponieważ oni zaczynają poruszać się po mieście samodzielnie. Cała akcja odbywa się w ramach projektu "Bezpieczne Drogi Poznania", którego organizatorem jest poznańskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

- Musimy uczyć naszych pasażerów już od dziecka, jak zachowywać się w środkach miejskiej komunikacji, by jeździć bezpiecznie, żeby zapewnić bezpieczeństwo sobie i jadącym razem z nami - mówi Wojciech Tulibacki, prezes zarządu MPK Poznań. - Ale wskażemy też na dobre maniery, których przyznam ze smutkiem, czasami brakuje.

Wiedzę dzieciom przekażą najlepsi nauczyciele z wielkopolskiej policji, MPK Poznań oraz Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa ŠKODA AutoLab. Oprócz nauki o zachowaniu w autobusach czy tramwajach pojawią się też zagadnienia związane z bezpieczeństwem w samochodzie i na rowerze. Dzieci zdobędą również podstawowe umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Poruszona zostanie bardzo ważna kwestia związana nie tylko z komunikacją, ale i ochroną środowiska: czy warto zamienić auto na rower lub tramwaj i jakie skutki mają nasze wybory środków transportu dla środowiska.

Oprócz wiedzy i umiejętności każdy uczestnik warsztatów otrzyma certyfikat, etui na kartę PEKA oraz opaskę odblaskową. Udział w warsztatach jest całkowicie darmowy. Pierwsze zajęcia odbędą się 22 marca w Szkole Podstawowej nr 84 w Poznaniu, która mieści się przy ulicy Świętego Szczepana na Dębcu. Za szkołą znajdują się tory kolejowe, w pobliżu - ruchliwe skrzyżowanie, przejazd kolejowy i pętla tramwajowa. Jest to więc dość niebezpieczne miejsce, jak zwracają uwagę poznańscy policjanci, a jednocześnie doskonałe do nauki zasad bezpieczeństwa.

- Jest jeszcze siedemnaście szkół, które chcielibyśmy objąć programem "Bezpieczna droga do szkoły" - zaznacza asp. szt. Maciej Bednik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Organizatorzy zapewniają, że warsztaty będą ciekawsze niż lekcje w szkole. Będzie w nich więcej praktyki niż teorii. Zajęcia odbędą się nawet w terenie, a podczas podróży do Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa uczniowie osobiście doświadczą, jak ważne jest stosowanie zasad wzajemnego bezpieczeństwa.

MPK, Magda Wanowska/biuro prasowe


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
MPK Poznań
edukacja
bezpieczeństwo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....